Закон про теплопостачання: розбіжності після відходу Грейчена

41

Відхід держсекретаря ВДП ставить під сумнів терміни ухвалення закону про теплопостачання – до незадоволення партнерів щодо «Ампелю». Опозиція тим часом вважає за необхідне внести ясність у кадрову політику Хабека.

 

Закон про теплопостачання: розбіжності після відходу Грейчена

Оголошений звільнення державного секретаря з економічних питань Патріка Грайхена викликав дебати в коаліції про графік роботи над спірним законом про енергетику будівель (GEG). Розбіжності після відходу Грейчена: ВДП виступає за розтягування термінів реалізації проекту, також відомого як Закон про опалення, на тій підставі, що парламент втратив контактну особу з цього питання. СДПН та «зелені», однак, не бачать зв’язку між цими двома питаннями.

Учора міністр економіки Роберт Хабек (зелені) оголосив про відставку свого державного секретаря Грайхена після того, як той у двох зрозумілих випадках недостатньо чітко поділив приватні та професійні питання. Грайхен грав центральну роль енергетичному повороті. Хабек має намір ухвалити законопроект до літніх канікул у парламенті, які розпочнуться 7 липня.

«Близько 100 питань Роберту Хабеку»

«Я думаю, що про ухвалення законопроекту до літніх канікул не може бути й мови», – заявив газеті «Більд» генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай. «Не має вирішального значення, коли буде ухвалено ГЕГ. Головне, щоб він став добрим законом, який нікого не обтяжує і дозволяє використовувати багато технологій», – наголосив Джір-Сарай. Він оголосив каталог питань від своєї парламентської групи до Хабека. «У парламентської групи ВДП є ще близько 100 питань до Роберта Хабека. Поки на них не буде відповіді, консультації щодо закону не можуть початися навіть», – сказав генеральний секретар ВДП.

Згідно з проектом, прийнятим федеральним кабінетом міністрів, з 2024 року, по можливості, кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна на 65% працювати на відновлюваних джерелах енергії. Це стосується всіх власників віком до 80 років. Існуючі нафтові та газові системи опалення можуть продовжувати експлуатуватися, а системи опалення, що вийшли з ладу, можуть бути відремонтовані. Закон покликаний ознаменувати кінець газового та нафтового опалення.

Читайте також:  Кречманн вважає суперечки "світлофора" причиною посилення AfD

Партнери зі світлофору розчаровані

СДПН та «зелені» пручаються на вимогу ВДП відкласти введення закону. Генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт заявив в ефірі heute journal телеканалу ZDF з приводу відходу Грайхена: «Ці два факти не мають нічого спільного один з одним». У Німеччині не буде кліматичної нейтральності без вирішення питання щодо способу опалення. Ця потреба не змінилася.

Лідер фракції «зелених» Катаріна Дрьог вважає так само. Якщо ВДП оголошує про відстрочку, то це тому, що вони хочуть щось відкласти, сказала Дьоґе вчора ввечері у програмі ARD «Maischberger». Над законом працювало багато співробітників двох міністерств. Більше того, парламенти можуть самі писати та редагувати закони.

Опозиція фокусується на Хабеку

Лідер парламентської групи «Ліві» Аміра Мохамед Алі також вважає міністра Хабека «потерпілим» через помилки Грайхена. “Залежно від того, що зараз стало відомо, його перебування на посаді також має бути поставлене на обговорення”, – сказала вона газеті “Rheinische Post”. «З’ясування обставин має продовжуватися».

ХДС/ХСС також вважає за необхідне прояснити ситуацію. Наступного середовища Комітет з економічних питань Бундестагу розглядатиме подальші питання щодо політики Міністерства економіки, на які немає відповідей. Про це йдеться у порядку денному, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur.

У першій половині дня комітет має вирішити, чи обговорюватиме він це питання опівдні на спільному засіданні з Комітетом із захисту клімату та енергетиці та на відкритому засіданні. Парламентська група ХДС/ХСС зажадала і того, й іншого. Згідно з порядком денним, темою обговорення буде «Далійний розгляд питання про призначення голови правління dena, а також поточна звітність про можливі порушення законодавства та кадрову політику Федерального міністерства економіки та захисту клімату».

Читайте також:  Дві третини вважають AfD небезпекою для демократії

Знову конфлікти інтересів?

Комітет з економічних питань також очікує від міністерства звіту щодо повідомлень ЗМІ про «можливі конфлікти інтересів на рівні керівництва BMWK у промисловій політиці, зовнішньоторговельній політиці, цифровій та інноваційній політиці і тут, зокрема, у просуванні стартапів».

За ці сфери відповідає державний секретар Удо Пилип. Згідно з звітом Business Insider, Філіп інвестував приватні гроші в кілька стартапів, що, враховуючи його становище в міністерстві, викликає питання в опозиції.

Міністерство заявило, що Філіп задекларував свої активи відповідно до правил поведінки при вступі на посаду, що його акції керуються третіми особами і що він не має впливу на окремі правочини. До вступу на посаду він надавав підтримку малим компаніям як «бізнес-ангел». Після вступу на посаду державного секретаря у Міністерстві фінансів землі Шлезвіг-Гольштейн у березні 2019 року він не виявляв там активності.

“Через неліквідність акцій компанії продаж акцій неможливий”, – пояснили в міністерстві. Однак як запобіжний засіб воно заявило, що Філіп не буде приймати жодних рішень, від яких ці компанії могли б отримати фінансову вигоду. Згідно з заявою міністерства, сприяння відкриттю бізнесу та фінансова допомога на етапі зростання перебувають у віданні відомства державного секретаря Свена Гігольда («зелені»).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я