Євросоюз засудив напад Росії на судно

13

Росія неодноразово загрожувала, а тепер у Чорному морі обстріляно цивільне вантажне судно. У Брюсселі це однозначно розцінюють як «подальшу ескалацію». Огляд.

Війна в Україні: Євросоюз засудив напад Росії на судно

Євросоюз засудив напад Росії на судно: У четвер прес-секретар представника ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель назвав це “подальшою ескалацією” і доказом того, що Росія тероризує і цивільні морські перевезення.

«Завдаючи ударів по портах та експортних об’єктах, Росія навмисно посилює світову продовольчу кризу»– Заявив він.

Тим часом президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні наголосив, що «одним із найбільших успіхів» України є те, що їй дедалі частіше вдається очищати Чорне море від російських військових кораблів.

Очевидно, він мав на увазі неодноразові успішні атаки його армії на Чорноморський флот російських окупаційних військ.

У середу Росія вперше завдала ракетного удару по цивільному вантажному судну у південному українському регіоні Одеси. За повідомленнями місцевих військових джерел, український капітан, який перебував на борту, загинув. Судно під ліберійським прапором, завантажене залізною рудою, щойно увійшло до порту, пройшовши через морський коридор, який Україна створила для цивільних вантажних суден кілька місяців тому.

Проте судна користуються цим коридором на свій страх і ризик, оскільки Росія влітку минулого року скасувала угоду про спільний експорт, що викликала бурхливі протести міжнародної спільноти, і оголосила морський шлях до Одеси та інших пунктів призначення небезпечним.

Повідомляється про загиблих та поранених у Херсонській області на півдні України

Декілька людей загинули та отримали поранення в Херсонській області України.

За словами військового губернатора Олександра Прокудіна, 72-річний чоловік загинув на підконтрольній Україні території через російський обстріл житлових кварталів в однойменній обласній столиці Херсоні. Ще двоє людей отримали поранення.

Читайте також:  Румунія та Болгарія приєднуються до Шенгенської зони

Російські окупаційні війська з іншого боку фронту повідомили кілька загиблих і щонайменше одинадцяти поранених у портовому місті Скадовську. Незалежно підтвердити ці відомості не вдалося.

Столтенберг: Потрібно бути готовим до тривалої війни в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг продовжує підтримувати наступ українських збройних сил проти російських агресорів.

«Ми маємо бути готовими до тривалої війни. Війни за своєю природою непередбачувані», – Заявив Столтенберг в інтерв’ю німецькому агентству друку в Берліні. «Однак ми знаємо, що переговори, що відбуваються за столом, нерозривно пов’язані з ситуацією на полі бою», – сказав він.

«Лише військова підтримка може гарантувати, що Україна залишиться суверенною та демократичною державою. Тільки це могло б переконати президента Росії Володимира Путіна у тому, що на полі бою йому не перемогти».

Що буде важливо у п’ятницю

У п’ятницю на конференції бундесверу в Берліні уряд Німеччини обговорить із військовим керівництвом подальший курс збройних сил.

Передача бригади Литві – одна з тем, які обговорюються на зустрічі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я