Помер американський астронавт Френк Борман

18

Як командир Борман керував першою пілотованою експедицією навколо Місяця в 1968 році. Він помер у віці 95 років. «Астронавт Френк Борман був справжнім американським героєм, – йдеться у повідомленні Nasa.

Помер американський астронавт Френк Борман

Помер американський астронавт, командир корабля “Аполлон-8” Френк Борман.

Борман помер у вівторок в американському штаті Монтана у віці 95 років, повідомило у четвер (за місцевим часом) космічне агентство Nasa.

«Сьогодні ми згадуємо одного із найкращих представників Nasa. Астронавт Френк Борман був справжнім американським героєм»– Сказав директор Nasa Білл Нельсон.

Будучи командиром корабля Apollo 8, астронавт очолив перший пілотований політ навколо Місяця в 1968 році і проклав шлях до висадки на Місяць кількома місяцями пізніше.

Борман народився в американському штаті Індіана, і вже у 15 років у нього з’явилася пристрасть до літаків, яка привела його до ВПС, а потім і до Nasa. З 1950 року він був льотчиком-винищувачем, а потім асистентом професора термодинаміки у військовій академії Вест-Пойнт. У 1967 р. він був членом комісії з розслідування пожежі на космічному кораблі «Аполлон», внаслідок якого загинули троє астронавтів.

Пізніше його було призначено керівником програми «Аполлон» і очолив групу, яка займалася перепроектуванням космічного корабля «Аполлон».

Звільнившись із ВПС у 1970 р., Борман став консультантом авіакомпанії Eastern, потім обіймав у ній різні керівні посади, у тому числі став її президентом. Борман був спеціальним послом президента США.

Він отримав безліч нагород:

  • Почесна космічна медаль Конгресу США.
  • У 1990 р. Борман було введено до Міжнародного аерокосмічного залу слави:
  • 1993 р. – до Зали слави астронавтів США.

Борман був одружений, мав двох синів та чотирьох онуків.

Читайте також:  Чому не варто спати в одному ліжку з вихованцями

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я