Дипломатичні зусилля з деескалації продовжуються

6

Число загиблих у війні в секторі Газа між Ізраїлем та рухом ісламізму ХАМАС продовжує зростати, а відновлення перемир'я не передбачається. Дипломатичні зусилля щодо зниження напруженості продовжуються.

Близькосхідний конфлікт – Дипломатичні зусилля щодо деескалації продовжуються

У той час як армія Ізраїлю поширила свої наземні операції на весь сектор Газа, дипломатичні зусилля щодо розрядки конфлікту продовжуються.

За повідомленням Білого дому, віце-президент США Камала Харріс, повертаючись із конференції з клімату в Дубаї, говорила про ситуацію в Газі з президентом Ізраїлю Ісааком Херцогом та президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Держсекретар Ентоні Блінкен також поговорив з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані про «тривалі зусилля щодо сприяння безпечному поверненню всіх заручників, що залишилися, і збільшення допомоги цивільному населенню Гази».

США виступають за дводержавне рішення

Харріс підтвердила, що США підтримують право Ізраїлю на самооборону. Вона також висловила своє занепокоєння кроками, які можуть спричинити ескалацію напруженості, наприклад, насильством екстремістськи налаштованих ізраїльських поселенців на Західному березі. Вона знову наголосила на важливості планування дій наступного дня після закінчення бойових дій у Газі.

США виступають за дводержавне рішення. Про це вона також сказала Аббасу. Харріс запевнила Аббаса в тому, що США підтримують «палестинський народ та його право на безпеку, гідність та самовизначення». Палестинському народу потрібна «чітка політична перспектива», додали у Білому домі.

Повітряні удари та наземний наступ

Приводом для початку війни стала найстрашніша бійня в історії Ізраїлю, влаштована терористами з ХАМАС та інших екстремістських угруповань 7 жовтня в Ізраїлі біля кордону із сектором Газа. З ізраїльської сторони було вбито понад 1200 людей, близько 240 заручників було захоплено у Газі.

У відповідь Ізраїль завдав масованих авіаударів, ввів блокаду прибережної зони і наприкінці жовтня розпочав наземний наступ. Тепер Ізраїль поширив його на південь, куди на вимогу Ізраїлю бігли сотні тисяч цивільних осіб, які шукають захисту. За даними управління охорони здоров'я ХАМАС, у секторі Газа вже загинуло понад 15 500 людей. Нині ці дані неможливо знайти перевірені.

Читайте також:  Запущено другу приватну місію на МКС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я