Дебати про танки для України: що задумав Шольц?

29

У дебатах про бойові танки для Києва канцлер Шольц – розумне кермо чи гальмо? Україна може не вистачити часу, і тоді Німеччина виглядатиме дуже погано.

 

Дебати про танки для України: що задумав Шольц?

У суперечці про постачання Україні бойових танків Leopard польський уряд хоче домогтися ухвалення рішення. Заявка на схвалення поставок чинить тиск на уряд Німеччини в очах його союзників. Дебати про танки набули небувалої гостроти.

Нічого не вирішувати до певного часу і залишати заявку в підвішеному стані на кілька тижнів, як це зробив канцлер Олаф Шольц (СДПН) минулого року у випадку з Естонією та гаубицями зі старих запасів НДР, неможливо.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що у разі потреби він поставить Україні танки Leopard без згоди Німеччини. Якщо найближчим часом не буде досягнуто згоди з Німеччиною, Польща сформує «меншу коаліцію» з іншими країнами, сказав він.

Чому Україна так терміново потребує «Леопарду»?

З першого дня війни Україна здивувала російських нападаючих своїм військовим потенціалом. Російський поступ було зупинено, а також відтіснено назад. Але Росія нарощує сили для нового наступу, під час якого Україна може зазнати великих втрат або втратити ще більше територій. Колишній генерал НАТО Ганс-Лотар Домрезе в інтерв’ю «Шпігель» заявив, що очікує на «жахливо кривавий весняний наступ». Або, як сказав у неділю прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький інформаційному агентству PAP, що «ми не стоятимемо склавши руки і дивитися, як Україна спливає кров’ю. Україна та Європа виграють цю війну з Німеччиною чи без неї».

Які бойові машини в України зараз?

Україна готується до військової конфронтації з Росією з моменту російської анексії Криму у 2014 році за підтримки НАТО. Тут знаходяться сотні старих бойових машин піхоти та бойових танків радянської розробки, старіших, таких як Т-72 або Т-80, а також наступник моделі Т-90, залишені російськими військами. На першому етапі війни такі держави як Чехія, Польща та Словаччина надали Україні свої старі запаси. Водночас розпочався якісний крок уперед: українська артилерія отримала сучасні західні ракетні установки та самохідні гаубиці 2000 року.

Читайте також:  Візит Макрона до Людвігсбурга викличе невеликі обмеження.

Західні бойові танки – тут насамперед «Леопард» – тепер підвищать здатність України переходити до наступу, тобто відвойовувати окуповані території. Ці танки перевершують російську техніку, особливо у більш сучасних версіях, і можуть багаторазово знищити супротивника у «дуелі».

Чи вдасться уряду Німеччини поставити їх учасно?

Минулого року у розпорядженні бундесверу було 312 танків Leopard 2, але жодної моделі старішої модифікації Leopard 2A4, яка зараз розглядається для постачання Україні. Найімовірніше, що для бундесверу буде відправлено 19 машин версії Leopard 2A5. Нині вони використовують у центрі бойової підготовки для «подання сил противника», тобто. вони мають представляти супротивника під час тренувань. В даний час ведуться постійні обговорення щодо наступних питань: навчання, запасні частини, боєприпаси. Критики в країні і за кордоном попереджають, що Україна може «закінчитися час».

Гіркий досвід: в уряді Німеччини процес ухвалення рішень кілька разів сприймався як справжній виклик. Після цього було загальне здивування тим, що рішення також мають бути реалізовані на практиці. Зокрема, звідки, наприклад, візьмуться обіцяні 40 бойових машин піхоти Marder як вклад Німеччини в Україну, поки не оголошено, в той час як уже точаться розмови про танки Leopard.

Чи існують інші бойові танки?

Великобританія вже оголосила про свій намір передати “Челленджер-2” Києву. Однак для розгортання систем озброєння вигідно, щоб обладнання було якомога уніфікованішим. Для ремонту велике обладнання, можливо, доведеться вивозити з України. Виробник танків KMW і Міністерство оборони Німеччини створили в прикордонному регіоні між Словаччиною та Україною центр технічного обслуговування («хаб») для ремонту таких систем, як самохідна гаубиця 2000, після фронтових операцій та заміни деталей, що швидко зношуються.

Що можна зробити з 14 танками Leopard із Польщі та 14 британськими Challenger? Чи це чимось більшим, ніж символічна політика?

Читайте також:  Москва пов'язує продовження угоди щодо зерна з вимогами

Український уряд сподівається і вимагає, щоб це було лише початком масштабнішої передачі, можливо, сотень бойових танків – або, іншими словами, зобов’язання надати допомогу в галузі оборони «чого б це не варте».

Який настрій у Німеччині?

Можливе постачання танків «Леопард» в Україну, згідно з опитуванням, викликає розбіжності серед населення Німеччини. 46% опитаних у рамках поточного Deutschlandtrend для ARD Morgenmagazin виступають «за», майже стільки ж – «проти» (43%). Інші 11% не можуть або не хочуть брати на себе зобов’язання – навіть думок, не кажучи про інше. Особливо у східній Німеччині більшість респондентів виступають жорстко проти (від 32 до 59%).

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я