Хуті знову атакують торгові судна

8

З початку війни у ​​Газі виникли побоювання щодо ескалації конфлікту на Близькому Сході. Одним із осередків зростаючої напруженості є Червоне море. Там сталося кілька інцидентів.

Конфлікти – Хуті знову атакують торгові судна

Повстанці Хуті, які підтримує Іран, посилюють свої атаки на торгові судна в Червоному морі. Повстанці з Ємену вкотре атакували кілька вантажних суден у акваторії моря.

На допомогу кораблям прийшов есмінець ВМС США, який збив кількох безпілотників. Американські військові заявили, що поки неясно, чи був сам есмінець USS Carney метою однією зі спроб атаки дронів. Самі хутисти взяли на себе відповідальність за напади на два кораблі та знову пригрозили новими атаками на ізраїльські вантажні судна.

Повз єменське узбережжя проходить один із найважливіших у світі судноплавних маршрутів до Суецького каналу в Єгипті і назад. Цей канал з'єднує Середземне та Червоне моря, що робить його найкоротшим морським шляхом із Азії до Європи. Близько десяти відсотків усієї світової торгівлі проходить через Червоне море.

Загроза з боку хуті

Повстанці Хуті в Ємені раніше погрожували атакувати «усі кораблі», пов'язані з Ізраїлем – у відповідь на війну Ізраїлю проти руху ісламістів ХАМАС у секторі Газа. Усі судна під ізраїльським прапором, що належать ізраїльським компаніям або керовані ізраїльськими компаніями, були мішенню, заявив військовий представник хуті Джахджа Сарі. Він повторив цю загрозу в неділю і пояснив, що повстанці атакували два ізраїльські кораблі в Баб-ель-Мандабській протоці за допомогою ракети та безпілотника. Йдеться про кораблі «Юніті Експлорер» та «Номер 9».

Представник ізраїльської армії Даніель Хагарі наголосив, що ці два кораблі не мають жодного стосунку до держави Ізраїль. Один із кораблів був серйозно пошкоджений і зазнав лиха в морі. Йому загрожувала небезпека затонути.

Читайте також:  Кількість ядерних боєголовок збільшуватиметься «експоненційно»

Серія нападів

Відповідальне регіональне командування збройних сил США, Centcom, повідомило, що в неділю було скоєно чотири напади на три різні торгові судна, що прямували Червоним морем. Есмінець ВМС США «Карні», який патрулював район, відреагував на сигнали лиха з вантажних суден та надав допомогу.

Судно Unity Exlorer, яке ходить під прапором Багамських островів і належить Великобританії, стало об'єктом двох атак. Обидва рази ракети випустили з районів Ємену, контрольованих повстанцями Хуті. Одна ракета впала поряд із кораблем, інша потрапила до вантажного судна. Ушкодження були незначними.

Американські військові також повідомили, що ще одна ракета, випущена з районів, які контролюють повстанці Хуті, потрапила у вантажне судно «Номер 9», яке ходить під панамським прапором і має власників з Бермудських островів та з Великобританії. Судно зазнало пошкоджень. Крім того, судно під назвою «Софі II», яке ходить під прапором Панами, повідомило про влучення ракети. При цьому американці не надали подробиць щодо походження ракети.

За словами військових, у ході серії атак американський есмінець перехопив кілька безпілотників, запущених із районів проживання хуті – один із них летів у бік самого USS Carney. На цьому етапі неможливо судити, чи був есмінець метою. “Американський корабель не постраждав, жертв немає”, – йдеться у заяві.

Побоювання щодо ескалації

Однак американські військові журяться: «Ці напади є прямою загрозою міжнародній торгівлі та безпеці на морі». Вони поставили під загрозу життя екіпажів судів. «У нас також є всі підстави вважати, що хоча ці напади здійснюються єменським угрупуванням Хуті, вони повністю підтримуються Іраном». Тепер США обговорять усі необхідні заходи щодо координації з міжнародними партнерами.

За останні тижні в Червоному морі вже сталися інші подібні інциденти. Нещодавно американський есмінець USS Carney збив кілька крилатих ракет і безпілотників, які, на думку США, були запущені повстанцями Хуті в Ємені. У середині листопада повстанці також захопили вантажне судно, частина якого належить британсько-ізраїльському бізнесменові. Хуті захопили більшу частину Ємену у 2014 році і зараз контролюють значні території на півночі країни, включаючи столицю Сану.

Читайте також:  Ледачі люди розумні, щасливі та успішні

З початку війни у ​​Газі почастішали випадки нападу пов'язаних з Іраном угруповань на американські війська на Близькому Сході. Це посилює побоювання щодо ще більшої ескалації у регіоні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я