Білорусь загрожує Заходу військовими маневрами

19

Лукашенку загрожує домовитися з Росією щодо розміщення в країні стратегічної ядерної зброї.

 

Білорусь загрожує Заходу військовими маневрами

Білорусь загрожує Заходу воєнними маневрами. Міністр оборони Білорусі пригрозив розгорнути стратегічну ядерну зброю під час неоголошених маневрів білоруської армії. «Якщо буде необхідно, ми матимемо і стратегічну ядерну зброю. Ми вже займаємося підготовкою існуючих пускових майданчиків», – заявив Віктор Хренін на військовому полігоні.

Якщо ворожа риторика Заходу продовжиться, це буде «наступним кроком», – пояснив генерал. Білорусь не має ядерної зброї. Наприкінці березня президент Росії Володимир Путін оголосив, що розмістить тактичну ядерну зброю у союзній колишній радянській республіці.

До Хреніна правитель Білорусі Олександр Лукашенко також погрожував домовитися з Росією про розміщення в країні стратегічної ядерної зброї, якщо це буде потрібно. Стратегічна ядерна зброя має набагато більший радіус дії, ніж тактична.

Критика Польщі

Водночас Хренін звинуватив Польщу, зокрема у підготовці до нападу на Білорусь та Росію. «Туди планується постачання зброї і з Америки, і з Південної Кореї. Ми також бачимо, що готується їхня військова інфраструктура, створюються нові частини та бригади, про які раніше не було мови, – сказав 51-річний Хренін. Все це спрямоване проти Білорусі, твердить він.

Він назвав маневр у Брестській області на заході Білорусі першим. За його словами, це перший випадок, коли раптовий огляд військ проводиться у таких великих масштабах. За його словами, було мобілізовано та розгорнуто цілу бригаду з 6 тисяч солдатів.

Правитель Лукашенка у політичному, економічному та військовому відношенні сильно залежить від Москви. Росія також розпочала свою агресивну війну проти України з білоруської території. Москва також несподівано привела весь свій Тихоокеанський флот у бойову готовність у ході неоголошеної перевірки у п’ятницю вранці та початку навчання військ.

Читайте також:  "Повітряний захисник 2023": Штрак-Циммерман назвала маневри зразковими

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я