Баєрбок зробила свої коментарі з нагоди Міжнародного дня інформування про мінну небезпеку, що відзначається цього вівторка. «Протипіхотні міни – це жорстока зброя. Саме через них матері та батьки в таких країнах, як Боснія та Герцеговина, Камбоджа та Ірак, все ще змушені боятися за своїх дітей щоразу, коли вони виходять на вулицю пограти через десятиліття після конфлікту», – сказала вона.
За даними, опублікованими восени минулого року Міжнародною кампанією із заборони наземних мін (МКЗНМ), Росія використовувала в Україні щонайменше сім різних типів заборонених міжнародним співтовариством наземних мін. Наземні міни часто бувають розміром всього з долоню і можуть бути розкидані з землі або повітря ракетами на великі території. Вони лежать у землі і вибухають, коли хтось наближається до них або наступає на них. Більшість жертв – цивільні особи.
1999 року набула чинності так звана Оттавська конвенція, присвячена боротьбі з наземними мінами. Міжнародний договір забороняє використання, виробництво, накопичення та передачу наземних мін. Однак такі важливі держави, як США, Росія, Китай та Індія не приєдналися до договору.