Баєрбок закликала Росію відмовитися від піхотних мін

36
Міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (Зелені) закликала Росію припинити мінування сільськогосподарських земель в Україні. Баєрбок закликала Росію: «Ці міни не лише призводять до численних жертв серед цивільного населення, а й заважають багатьом фермерам обробляти свої поля та збирати врожай», – сказала Баєрбок, згідно з заявою Міністерства закордонних справ у Берліні. “Таким чином, Росія скорочує пропозицію продовольства на світовому ринку і тим самим посилює голод у світі”.

Баєрбок зробила свої коментарі з нагоди Міжнародного дня інформування про мінну небезпеку, що відзначається цього вівторка. «Протипіхотні міни – це жорстока зброя. Саме через них матері та батьки в таких країнах, як Боснія та Герцеговина, Камбоджа та Ірак, все ще змушені боятися за своїх дітей щоразу, коли вони виходять на вулицю пограти через десятиліття після конфлікту», – сказала вона.

За даними, опублікованими восени минулого року Міжнародною кампанією із заборони наземних мін (МКЗНМ), Росія використовувала в Україні щонайменше сім різних типів заборонених міжнародним співтовариством наземних мін. Наземні міни часто бувають розміром всього з долоню і можуть бути розкидані з землі або повітря ракетами на великі території. Вони лежать у землі і вибухають, коли хтось наближається до них або наступає на них. Більшість жертв – цивільні особи.

1999 року набула чинності так звана Оттавська конвенція, присвячена боротьбі з наземними мінами. Міжнародний договір забороняє використання, виробництво, накопичення та передачу наземних мін. Однак такі важливі держави, як США, Росія, Китай та Індія не приєдналися до договору.

Читайте також:  Війна в Україні 18 січня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я