Чи можна гуляти територією з написом “Приватна власність” і що за це загрожує?

15

Яких заходів господар може вжити для покарання того, хто без дозволу гуляє по його приватній власності та який штраф за це загрожує?

Відповідно до статті 927 Цивільного закону “власність – це право володіти річчю та користуватися нею, отримувати від неї всі можливі вигоди, розпоряджатися нею”. Ці права також включають обов’язок третіх осіб утримуватися від обмеження права власності. Це означає, що власник землі має право заборонити стороннім особам перетинати територію своєї власності.

Статтею 1043 Цивільного закону визначено, що власник землі на свій розсуд може “розпоряджатися поверхнею своєї землі, повітряним простором над нею, а також шарами землі під нею, якщо він цим не торкається чужих кордонів”. Також статтею 1039 Цивільного закону встановлюється, що власник “може заборонити всім іншим впливати на його річ, а також користуватися нею або використовувати її, навіть якщо в нього самого від цього немає жодної шкоди”.

У свою чергу, стаття 1040 Цивільного закону визначає право власника землі на захист своєї власності. Таким чином необхідно оцінити побажання землевласника (дозволити чи заборонити вчиняти певні дії).

У Латвійському Кодексі про адміністративні правопорушення та Кримінальний закон немає конкретної правової норми, яка передбачає покарання за перебування сторонньої особи у власності, однак із заявою до поліції особа може звернутися в будь-якій ситуації, якщо вважає, що проти неї скоєно злочин або порушено її права.

Ситуації можуть бути різними, і особа, яка без дозволу власника перебуває у власності, може бути покарана за конкретні дії. Швидше за все це може бути інтерпретовано як дрібне хуліганство, за що статтею 167 Латвійського Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 70 до 500 євро.

Читайте також:  Безалкогольне пиво за кермом: чи можна пити і скільки?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я