Уряд Тибету у вигнанні захищає Далай-ламу

19

В Інтернеті критикували поведінку Далай-лами. Його офіс вибачився за це у Твіттері.

 

Уряд Тибету у вигнанні захищає Далай-ламу

Уряд Тибету у вигнанні виступив на захист Далай-лами після того, як його відео зазнало різкої критики. Президент Пенпа Церінг заявив журналістам у Нью-Делі, що це була «невинна, дідівська, любляча поведінка» і «легковажна витівка» з його мовою, як повідомляла, зокрема, газета Hindustan Times. Уряд у вигнанні базується у Дхарамсалі на півночі Індії.

На відео духовний лідер Тибету цілує хлопчика в губи, потім висовує язик і просить його посмоктати. Хто тепер жертва? Хлопчик не скаржиться, його мати не скаржиться. Жертва тут – Його Святість Далай-лама», – сказав Церінг.

Далай-лама виступає за права тибетців

В Інтернеті багато хто критикував поведінку Далай-лами. Його офіс вибачився за це у Твіттері. Церинг заявив, що до поширення відео причетні “прокитайські джерела”. Він надав доказів цього. Немає необхідності пояснювати, кому вигідно ганьбити імідж, репутацію та спадщину Далай-лами, сказав він.

Тибет – це автономний китайський регіон у високогір’ї Гімалаїв. Статус цієї території з міжнародного права є спірним. Керівництво Китаю пригнічує прагнення незалежності приблизно 5–7 мільйонів тибетців. Їхній уряд у вигнанні не визнано жодною країною. Однак воно впливає приблизно на 130 тисяч тибетців, які живуть у вигнанні, в основному в Індії, Непалі і Бутані. Далай-лама виступає за права тибетців і хоче добитися для них культурних та релігійних свобод у рамках Народної Республіки, а також у діалозі з Китаєм. За свою боротьбу він був удостоєний Нобелівської премії миру 1989 року.

Читайте також:  Проміжні вибори в США: яких змін чекати?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я