Хабек бачить прогрес у переговорах щодо бюджету

10

Віце-канцлер Хабек скасував заплановану поїздку на Всесвітню конференцію з клімату через бюджетну кризу. Він необхідний у Берліні. Він із оптимізмом дивиться на досягнення угоди щодо бюджету на 2024 рік.

Федеральний уряд – Хабек бачить прогрес у переговорах щодо бюджету

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек бачить прогрес у складних переговорах коаліції щодо бюджету на 2024 р. «Я дуже оптимістично налаштований, що ми на шляху до досягнення угоди», – сказав політик «зелених» в ефірі програми ARD «Анна Вілль».

На запитання, чи це не означає, що він упевнений у тому, що коаліція досягне угоди, Хабек відповів: «Я не можу говорити за всіх. Але я повторюю, що вважаю, що ми досягаємо гарного прогресу». Віце-канцлер продовжив: “Це важкий процес, який можна визнати, але він прогресує”.

Після рішення Федерального конституційного суду щодо бюджету коаліція СДПН, «зелених» та ВДП має закласти мільярдні дірки в бюджеті. Наразі переговори ведуться у тристоронньому форматі за участю канцлера Олафа Шольца (СДПН), Хабека та міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП). Для того, щоб бюджет на 2024 рік був прийнятий Бундестагом цього року, рішення має бути знайдено найближчими днями.

Крок за кроком

Пан Хабек заявив, що вони просуваються вперед «крок за кроком» і намагаються компенсувати кошти. Це спрацює лише в тому випадку, якщо «обтяження» терпітимуть і в інших сферах. Однак міністр не схотів конкретизувати ситуацію. Що стосується громадських дебатів про скорочення соціальних видатків чи можливе підвищення податків, Хабек сказав, що все, чого вимагає громадськість, має всі шанси не реалізуватися.

У ході переговорів, які веде коаліція, робляться спроби визначити у «глибинах» бюджетних таблиць чи фонду клімату та перетворень те, що може з'явитися пізніше, те, що, можливо, вже не захочеться чи не вдасться зробити. Однак Хабек підкреслив, що соціальний баланс у Німеччині і соціальна стабільність не повинні наражатися на подальший ризик. Він також згадав “стійкість промислового виробництва”.

Читайте також:  «Світлофор» відкидає критику Мерця на адресу зовнішньої політики Німеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я