Хабек скасував поїздку на конференцію з клімату через бюджетну кризу

10

Переговори на найвищому рівні коаліції щодо бюджету на 2024 рік, схоже, вступають у вирішальну фазу. Цьому сприяє той факт, що віце-канцлер потрібен у Берліні та скасував поїздку.

Федеральний уряд – Хабек скасував поїздку на конференцію з клімату через бюджетну кризу

Віце-канцлер Роберт Хабек («зелені») скасував заплановану на вечір понеділка поїздку на Всесвітню конференцію з клімату в Дубаї та регіоні через бюджетну кризу.

Присутність Хабека в Берліні була потрібна для досягнення подальшого прогресу в переговорах щодо бюджету на 2024 рік після рішення Федерального конституційного суду, повідомила прес-секретар Міністерства економіки. Це було зроблено за погодженням з федеральним канцлером Олафом Шольцем (СДПН) та на його прохання. Поїздку буде перенесено на найближчу можливу дату.

Коаліція СДПН, «зелених» та ВДП перебуває під великим тиском, який вимагає прийняття рішень в умовах бюджетної кризи. У розкладі федерального уряду нещодавно значилася участь міністра економіки та захисту клімату Хабека на Всесвітній кліматичній конференції у Дубаї у вівторок.

Коаліція має досягти угоди

Переговори щодо бюджету наразі ведуться в основному у тристоронньому форматі за участю Шольца, Хабека та міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП). Коаліція має досягти угоди протягом найближчих кількох днів, якщо вона хоче ухвалити бюджет на 2024 рік до кінця року. Принципова політична угода має бути досягнута до засідання кабінету міністрів у середу, щоб залишалося достатньо часу для парламентського процесу.

Федеральний конституційний суд визнав недійсним перерозподіл 60 мільярдів євро з бюджету на 2021 рік на користь Фонду клімату та перетворень. Ці гроші були схвалені як коронавірусний кредит, але згодом мали бути спрямовані на захист клімату та модернізацію економіки. Водночас судді ухвалили, що держава не має права відкладати екстрені позики на наступні роки. Однак федеральний уряд зробив це у спеціальних каструлях – що тепер пробиває додаткові дірки у бюджеті. Лінднер бачить “необхідність дій” у розмірі 17 мільярдів євро на 2024 рік.

Читайте також:  Бундестаг проголосував за Bürgergeld

Можлива економія, особливо на соціальних видатках, зараз обговорюється, а також питання про те, чи слід знову призупинити боргове гальмування наступного року у зв'язку з надзвичайною ситуацією та з урахуванням тягаря, спричиненого російською агресивною війною проти України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :