Іран відповів на санкції ЄС

18

Іран вніс до чорного списку кілька європейських осіб та ЗМІ у відповідь на санкції ЄС, введені проти іранської поліції за придушення протестів на згадку про Махса Аміні, яка загинула внаслідок затримання.

Іран відповів на санкції ЄС фото 1

Минулого тижня ЄС запровадив нові санкції щодо 11 посадових осіб, включаючи міністра зв’язку Ірану. Обмеження були запроваджені через звинувачення у причетності до придушення протестів. Іран відповів на санкції ЄС практично негайно.

Чорний список Ірану

У своїй заяві МЗС Ірану оголосило про санкції проти 8 установ ЄС та 12 осіб.

Їх звинувачують у «підтримці терористичних груп», «підбурюванні до насильства» та «провокуванні заворушень, насильства та терористичних актів» в Ісламській Республіці.

Варто зазначити, що Тегеран вперше офіційно запровадив санкції проти посадових осіб та установ ЄС.

“Якщо Європа вважає, що може отримати переваги на переговорах, наклавши санкції на Іран, це показує, що вона не має жодного уявлення про Іран”, – заявив представник Комітету національної безпеки Іранської асамблеї Аболфазл Амуеї.

Амуеї назвав іранські заходи “розумною” відповіддю на “ворожі жести” ЄС.

Хоча іранський чорний список включає європейських та французьких політиків, він не націлений на високопосадовців ЄС.

До нього також входять 7 організацій та органів, що базуються у Франції та Німеччині. Це «Міжнародна ліга проти расизму та антисемітизму», 2 журналісти німецького таблоїду Bild.

Крім того, до списку увійшли іраномовні версії німецьких мовних компаній Deutsche Welle та Radio France Internationale. Тегеран вважає, що вони сприяють “тероризму” на іранській землі.

Під іранські санкції потрапили «Друзі вільного Ірану» та «Міжнародний комітет у пошуках справедливості». Це дві неформальні групи у Європейському парламенті.

Читайте також:  Чи існує сьогодні у Росії політична журналістика?

Крім того, до чорного списку Ірану потрапили компанії Karl Kolb та Rhein Bayern Fahrzeugbau. Їх звинуватили у постачанні «хімічних газів та зброї» колишньому правителю Іраку Саддаму Хусейну. Який нібито застосовував їх проти Ісламської Республіки у 1980-х роках.

Іран відповів на санкції ЄС тим, що запровадив заборону на видачу віз та «конфіскацію їхнього майна та активів на території іранської юрисдикції», йдеться у заяві міністерства.

Раніше цього тижня Тегеран уже оголосив про заходи проти кількох британських громадян та організацій.

Заходи ЄС проти Ірану

Держави-члени ЄС минулого тижня також затвердили санкції щодо трьох осіб та однієї компанії. Ці санкції ввели у відповідь на постачання іранських безпілотників, які Росія останніми тижнями використовувала для бомбардувань України.

Двадцятидворічну іранку Махсу Аміні затримав так званий «Навчальний патруль». Це спеціальний загін поліції Ірану, який відповідає за дотримання шаріатського дрес-коду. Дівчину звинуватили у неправильному носінні хіджабу.

За деякими даними, дівчину побили, і вона впала в кому. Після чого вона померла не приходячи до тями.

Іранські чиновники заперечують причетність поліції до смерті дівчини.

Після смерті Махси Аміні 16 вересня в Ірані йдуть безперервні акції протесту.

У ході заворушень загинули десятки людей, переважно демонстранти, а також співробітники силових структур. Ще сотні, зокрема жінки, було заарештовано.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я