Українці готуються до важкої зими

27

Українці бояться, що зима для них може стати найтемнішою і холоднішою через сильні атаки Росії на енергосистеми.

Українці готуються до важкої зими

Українці готуються до тяжкої зими. Атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України продовжуються.

Українці готуються до важкої зими, але не сумують

Автор видання CNN розповідає про Аллу Мельничук та її чоловіка. Їхній багатоквартирний будинок в Ірпені постраждав під час одного з найзапекліших боїв у березні. Більшість вікон все ще розбито, даху немає, а каналізаційні шахти згоріли. Тобто немає ні водопроводу, ні виходу каналізації. Зливи у вересні завдали ще більшої шкоди. Проте родина Мельничук має намір продовжувати ремонт. “Я все ще планую провести зиму в Ірпені”, – сказала Алла.

Алла Мельничук та її чоловік зараз винаймають квартиру у Києві. Але вони сподіваються повернутися до Ірпіня, який навесні став лінією фронту.

Українці готуються до тяжкої зими.  Фото: Igor Francyshyn/Pexels.com

«Ми потихеньку відновлюємось. Закупили дрова та монтуємо дах. Я навіть не розглядаю варіант, що ми не закінчимо ремонту до зими», — сказала вона.

Через те, що погода стає холоднішою, мільйони українців, таких як Мельничук, готуються до важкої зими. Вони поспішають відремонтувати свої будинки та запастися дровами, щоб зігрітися. У липні український уряд заявив, що з початку війни у ​​лютому було пошкоджено чи зруйновано понад 800 000 будинків. Через це тисячі людей залишилися без даху над головою.

Статистика та наслідки

Ситуація посилилася останніми тижнями через масові атаки Росії на енергетичну та опалювальну інфраструктуру України. За даними Міжнародної енергетичної агенції, попит на електроенергію в Україні впав приблизно на 40%. Але навіть у цьому випадку уряд готує людей до майбутньої суворої зими.

Українська енергетична агенція заявила, що їм довелося здійснити «серйозні» аварійні відключення електроенергії в Києві. Це потрібно було щоб уникнути «повного відключення», оскільки дефіцит електроенергії у столиці становить 30%. Агентство закликало мешканців «економно» використовувати електрику, особливо вранці та вночі.

Читайте також:  Чому Леонардо Ді Капріо мовчить про війну в Україні

Їзда містом під час відключення електроенергії стала небезпечнішою. За даними поліції, дорожньо-транспортні пригоди зросли на 25%.

Магазини закриваються при вимкненні електроенергії. Деякі ресторани почали рекламувати «закриті» меню страв та напоїв, які можуть подавати під час перерв. Робітники виходять на вулицю та курять, коли відключення електроенергії призводить до несподіваної перерви.

Також видання зазначає, що уряд України запустив новий інтернет-магазин дров. А в соцмережах гуляють фотографії людей, які намагаються розігріти свічками їжу.

Раніше заступник прем’єр-міністра України Ірина Верещук порадила українським біженцям не повертатися додому цієї зими, оскільки енергосистема країни може бути повністю перевантажена.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я