Зброя для України в руках злочинців

469

Контрабандисти та рокери, мабуть, використовують свої зв’язки у великих українських містах для перехоплення партій зброї.

Зброя, призначена для України, була виявлена ​​у Фінляндії. Європейська поліцейська організація Європол стверджує, що це є загальноєвропейська контрабанда. Європол веде розслідування, як виявилася зброя, призначена для України, в руках злочинців.

Зброя для України в руках злочинців

Україна періодично отримує військову допомогу з різних європейських країн та США. Наприклад, нещодавно Словенія передала Україні 28 радянських основних бойових танків М-55С. Про це повідомляє словенський портал новин «24ur.com» з посиланням на міністерство оборони. Крім того, у липні Словенія вже поставила Україні 35 бронетранспортерів.

Хоча, наприклад, американський Держдепартамент і запевняє, що озброєння зі США не потрапить на чорний ринок, проте таку можливість не виключено. В результаті зброя застосовуватиметься кримінальними структурами.

Так, 30 жовтня в неділю поліція Гельсінкі оголосила, що зброя, відправлена ​​до України, вже виявилася в руках фінських криміналітетів. Крім того, аналогічна зброя, призначена для цієї країни, також була виявлена ​​у Швеції, Данії та Нідерландах. Крім іншого, серед нього, наприклад, штурмові гвинтівки. Про це повідомив фінському радіо Yle головний комісар Національного бюро розслідувань Крістер Альгрен.

Маршрути контрабандистів добре налагоджені

Однак Європейська поліцейська організація Європол уже попереджала влітку, що злочинці можуть націлюватися на зброю та боєприпаси, які Київ отримує у великій кількості як іноземна військова допомога. “У нас є ознаки того, що така зброя також потрапляє до Фінляндії”, – сказав Альгрен.

пост з твітера

Як пояснює головний комісар, маршрути та зв’язки контрабандисти добре налагодили. Торгівлею зброєю частково управляють міжнародні байкерські групи, які поліція класифікує як організовану злочинність. Наприклад, рокерська група Bandidos MC має представників у кожному великому місті України, сказав Альгрен. У свою чергу воротами до Фінляндії є порти, які менш контролюються за аеропорти.

Читайте також:  Силуанов визнав залежність від Китаю

Крім того, Альгрен навів приклад поліції після югославських воєн 1990-х років. В результаті звідти контрабандна зброя потрапила до багатьох країн. «Україна отримала велику кількість зброї. Але ми матимемо справу з цією зброєю ще протягом десятиліть. Це ціна, яку ми маємо заплатити», – сказав старший офіцер поліції.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я