Слухання у Джорджії, поразка у Вашингтоні

12

Його спроби скасувати результати президентських виборів не дають спокою судовим органам одразу на кількох рівнях. Тепер суд має погані новини для колишнього президента США.

Імпічмент Трампа: слухання у Джорджії, поразка у Вашингтоні

Адвокати Дональда Трампа вперше захистили колишнього президента США на слуханнях за звинуваченням у втручанні у вибори у штаті Джорджія. Сам Трамп на слуханнях в Атланті не був присутнім.

Адвокат Трампа Стів Садоу назвав судовий розгляд під час виборчої кампанії наступного року «втручанням у вибори» та закликав зняти звинувачення. Державний обвинувач відкинув ці звинувачення. Трамп хоче повернутися до Білого дому після виборів наступного року. Одним із питань, які обговорювалися на слуханнях, була дата початку судового процесу. Очікується, що це станеться у 2024 році.

У Джорджії Трампу разом з 18 іншими обвинуваченими були звинувачені в спробі змінити результат президентських виборів 2020 року в цьому штаті. Республіканцю також висунуто звинувачення в рамках окремої федеральної справи за спроби заднім числом скасувати підсумки президентських виборів 2020 року. Деякі з колишніх соратників Трампа уклали угоду з прокуратурою у цій справі та визнали себе винними.

Юридична поразка у Вашингтоні

Трамп зазнав юридичної поразки й у іншій справі – у столиці США Вашингтоні. Апеляційний суд ухвалив, що цивільні позови проти республіканців щодо штурму Капітолію 6 січня 2021 року можуть бути продовжені. Тоді прихильники Трампа штурмували будівлю парламенту у Вашингтоні. Конгрес зібрався там, щоб офіційно підтвердити перемогу демократа Джо Байдена під час президентських виборів. Раніше Трамп підбурював своїх прихильників під час виступу. Внаслідок заворушень загинули п’ятеро людей.

Деякі співробітники поліції Капітолію та члени Конгресу від демократів подали до суду, вимагаючи відшкодування збитків. Трамп подав клопотання про відхилення позовів, стверджуючи, що він має імунітет від судового переслідування. Тепер суд відхилив це клопотання, але не ухвалив рішення щодо прийнятності позовів. «Питання про імунітет залежить від того, чи сказав президент Трамп промову 6 січня в офіційній чи приватній якості», – йдеться у постанові. “Сьогодні ми не вирішуємо це питання остаточно”. Тому останнє слово навряд було сказано тут.

Читайте також:  Хто такий Роб Кардашьян і чим він відомий

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я