Зеленський виступить перед сенаторами США

7

Надання нової американської допомоги Україні блокується внутрішньополітичною суперечкою у парламенті США. Зеленський має пояснити, що поставлено на карту, на брифінгу у Сенаті.

Російське вторгнення – Допомога Україні: Зеленський виступить перед сенаторами США

За інформацією з Вашингтона, президент України Володимир Зеленський має намір особисто виступити в Сенаті США, щоб наголосити на невідкладності подальшої допомоги США своїй країні.

Про те, що Зеленський приєднається до непублічної зустрічі сенаторів сьогодні, повідомив лідер демократичної більшості у Палаті представників Чак Шумер. Він попросив усіх взяти участь у цьому «важливому брифінгу». Ціль – дізнатися безпосередньо у Зеленського, що поставлено на карту.

На думку уряду, кошти для України, схвалені Конгресом США на сьогоднішній день, будуть повністю витрачені до кінця року. Якщо парламент не здійснить жодних дій, то в уряду не залишиться коштів для подальших закупівель зброї та обладнання для України або для постачання Києву обладнання з власних військових запасів, пише директор Національного бюджетного управління Шаланда Янг у листі до керівництва обох палат Конгресу, опублікованому в понеділок.

Президент США Джо Байден вже запитував у Конгресу в жовтні величезний пакет допомоги мільярд євро, включаючи нові гроші для України. Однак виділення нової американської допомоги Україні, як і раніше, блокується внутрішньополітичними розбіжностями між демократами та республіканцями в американському парламенті. Дедалі більше республіканців висловлюють сумніви щодо підтримки України або зовсім відмовляються від неї. Нещодавно ухвалений перехідний бюджет знову не містить нових коштів для України.

Шумер закликав своїх колег «вчинити правильно» та домагатися виділення нових коштів. Якщо Україна впаде, президент Росії Володимир Путін “продовжить”, попередив він. Автократи у всьому світі отримають нові можливості. Зрештою йдеться про захист демократії.

Читайте також:  Еритрейські солдати вбивають мирних жителів у Тиграї

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я