Американський дипломат, ймовірно, десятиліттями шпигунів для Куби

7

Колишнього американського дипломата звинувачують у тому, що протягом понад 40 років шпигунів за урядом і забезпечував інформацією кубинські секретні служби. Тепер 73-річна людина має постати перед судом.

Секретні послуги – Американський дипломат, ймовірно, десятиліттями шпигунів для Куби.

Колишньому високопоставленому американському дипломату звинувачено в тому, що він нібито таємно працював на користь Куби протягом десятиліть.

Прокуратура звинувачує 73-річного чоловіка, що він зловживав своєю довірою в уряді США «для просування інтересів іноземної держави». Стверджується, що з 1981 року він постачав кубинські секретні служби інформацією, частину якої було засекречено. Вважається, що він приховував від уряду США поїздки за кордон, наприклад для зустрічей зі співробітниками кубинської секретної служби.

За даними Міністерства юстиції, уродженець Колумбії, пізніше натуралізований у США, він працював у Раді національної безпеки уряду США з 1994 по 1995 рік та послом США у Болівії з 2000 по 2002 рік. Понад двадцять років він обіймав різні посади у Державному департаменті США. З 2006 до 2012 року він був радником командувача Південного командування збройних сил США, до зони відповідальності якого входить Куба.

«Десятиліття» діяльності на користь Куби визнано

Генеральний прокурор Меррік Гарланд заявив, що обвинувальний висновок свідчить про «одне з наймасштабніших і найтриваліших проникнень іноземного агента в уряд Сполучених Штатів». Директор Федерального бюро розслідувань Крістофер Врей заявив, що ця людина порушила свою клятву охороняти та захищати Конституцію та зрадила довіру американського народу.

За даними Міністерства юстиції, чоловік нібито зізнався у своїй «десятирічній» діяльності на користь Куби під час низки зустрічей у 2022 та 2023 роках зі слідчим ФБР, який працював під прикриттям. Щоб отримати визнання чоловіка, слідчий ФБР нібито видавав себе секретним співробітником кубинської секретної служби. Під час зустрічей чоловік поводився як «кубинський агент» і постійно називав США «ворогом».

Читайте також:  Bayer зазнала третьої поразки у справі за гліфосатом

Тепер 73-річний чоловік має постати перед судом в американському штаті Флорида. Раніше американські ЗМІ повідомляли, що чоловіка заарештували у своєму будинку в Майамі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я