Перші вантажі допомоги досягли Судану

18

Близько двох тижнів у Судані тривають запеклі бої за владу. Терміново потрібна медична допомога.

 

Перші вантажі допомоги досягли Судану – надія на припинення вогню

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) доставив близько восьми тонн медикаментів до Судану, охопленого бойовими діями. Перше міжнародне перевезення допомоги, здійснене організацією з початку важких боїв два тижні тому, допоможе надати допомогу тисячам людей, які отримали вогнепальні поранення, йдеться в повідомленні МКЧХ.

Постачання – включаючи анестетики, бинти та хірургічні матеріали – були доставлені повітрям з Йорданії до портового міста Порт-Судан, йдеться в повідомленні. Незабаром очікується прибуття ще одного літака з додатковими вантажами та працівниками з надання допомоги, йдеться у повідомленні.

Чи буде продовжено припинення вогню?

Тим часом, з’явилася надія, що триденне припинення вогню між двома сторонами конфлікту, яке мало закінчитися в понеділок увечері, може бути продовжено. Воєнізована група «Сили швидкої підтримки» (RSF) заявила в неділю вдень, що вона виступає за продовження режиму припинення вогню на 72 години з гуманітарних причин. Збройні сили спершу не дали коментарів.

У вихідні припинення вогню тимчасово повернуло нормальне життя до деяких районів охопленої війною столиці Хартума. Очевидці повідомили, що поліція знову патрулює вулиці – зокрема, щоб запобігти мародерству. Були чути лише поодинокі постріли. Однак надходили також повідомлення про спорадичні бої в деяких районах міста. Обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну у недотриманні режиму припинення вогню.

У північно-східній африканській країні з населенням близько 46 мільйонів чоловік де-факто президент Абдель Фаттах аль-Бурхан з 15 квітня веде боротьбу за допомогою збройних сил проти свого заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, який очолює впливові воєнізовані формування RSF. Ці два генерали захопили керівництво Суданом внаслідок двох спільних військових переворотів у 2019 та 2021 роках.

Читайте також:  314 убитих та тисячі поранених

За даними Суданського медичного комітету, внаслідок бойових дій багато лікарень перестали функціонувати. Крім того, відчувається нестача ліків, медичного приладдя та крові. За даними влади, в ході бойових дій уже загинуло понад 500 осіб і майже 5 тисяч отримали поранення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я