Путін виправдовував бойові дії в Україні, говорив про “війну”

62

Затьмарений війною в Україні, в Москві пройшов традиційний військовий парад, присвячений 78-м роковинам перемоги над нацистською Німеччиною. Путін бачить Росію у ролі жертви – і вперше говорив про «війну».

 

Путін виправдовував бойові дії в Україні, говорив про «війну»

У 78-ті роковини перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною президент Росії Володимир Путін виправдовував бойові дії в Україні. Більше того, Путін представив свою країну як жертву у війні проти України. «Сьогодні цивілізація знову перебуває на вирішальному зламі», – сказав Путін тисячам солдатів на Червоній площі в Москві 9 травня.

«Проти нашої батьківщини розв’язана справжня війна», – додав він, маючи на увазі бойові дії проти України, про які він сам наказав більше року тому. «Але ми дали відсіч міжнародному тероризму, ми захистимо мешканців Донбасу та забезпечимо нашу безпеку».

Росія розпочала агресивну війну проти України 24 лютого 2022 року – і неодноразово виправдовувала її голослівними заявами про те, що Захід загрожує Росії. Навіть більш як через рік після початку війни Москва донедавна зазвичай говорила лише про «спеціальну військову операцію».

Гості з-за кордону

Згідно з офіційною інформацією, на Червону площу вийшло близько 8 тисяч солдатів, серед яких, очевидно, були й ті, хто в останні місяці воював в Україні. Попри початкову заяву, деякі глави іноземних держав та урядів також були гостями на VIP-трибуні – зокрема з колишніх радянських республік: Білорусі, Казахстану, Таджикистану, Туркменістану, Киргизстану, Узбекистану та Вірменії.

Після інциденту з безпілотником у Кремля останніми днями неодноразово виникали припущення про те, чи відбудеться парад або його скасують з міркувань безпеки. Минулої середи ввечері два безпілотники проникли на територію Кремля. Вони були збиті засобами протиповітряної оборони над куполом Сенатського палацу. Москва звинувачує Київ у замаху на життя Путіна, який нібито мав місце. Україна відкидає ці звинувачення та говорить про російське інсценування.

Читайте також:  Rheinmetall обслуговуватиме зброю Заходу в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я