HRW: напад на Краматорськ – військовий злочин

24

Щонайменше 58 людей загинули внаслідок влучення ракети до залізничного вокзалу у Краматорську у квітні 2022 року. Human Rights Watch зібрала інформацію про цей інцидент – і підтвердила підозри.

 

HRW: напад на Краматорськ – військовий злочин

У разі ракетного удару по залізничній станції з біженцями, що очікують, на сході України в квітні минулого року організація Human Rights Watch бачить підтвердження підозр у російському військовому злочині.

Росія використала касетні боєприпаси, щоб убити десятки людей, які рятувалися від бойових дій у регіоні, порушуючи закон війни, заявила HRW сьогодні в Києві. «Атака є ймовірним військовим злочином», – йдеться у заяві, що супроводжує велике дослідження, опубліковане у цій справі. Росія заперечує, що запустила ракету 8 квітня.

Щонайменше 58 загиблих та понад 100 поранених

У момент влучення ракети на станції знаходилися сотні людей. Росія стверджувала, що обстріл влаштували українські збройні сили. Щонайменше 58 людей загинули та понад 100 отримали поранення. «Використання Росією зброї явно невиборчої дії в районі, який, як відомо, є важливим евакуаційним центром, має бути розслідуваним, а винних притягнуто до відповідальності», – йдеться у заяві.

Згідно із заявою, експерти також проаналізували супутникові знімки та відвідали місце, звідки російські війська, ймовірно, випустили ракету. Там було зібрано речові докази. Українські збройні сили захищали регіон і досі контролюють Краматорськ. Росія, навпаки, оголосила про намір захопити всю Донецьку область. Порушуючи міжнародне право, президент Росії Володимир Путін восени анексував Донецьку область, а також Луганську, Херсонську та Запорізьку області.

HRW критикує використання касетних боєприпасів. “Касетні боєприпаси розкриваються в повітрі і розсіюють десятки або навіть сотні одиниць дрібних суббоєприпасів на великій площі”. Росія та Україна не приєдналися до договору про заборону касетних боєприпасів. HRW заявить не лише про використання Росією касетних боєприпасів. “Українські збройні сили також використовували ракети з касетними боєприпасами”, – йдеться у доповіді.

Читайте також:  Вегнер пообіцяв Кличку швидку відповідь

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я