VPN для чайників: керівництво для початківців

21
vpn

VPN – це віртуальна приватна мережа (абревіатура від virtual private network). Це зашифрований тунель між двома пристроями, що дає змогу отримати доступ до будь-якого сайту й онлайн-сервісу конфіденційно та безпечно.

Що таке VPN-тунелювання?

VPN-тунель являє собою наскрізне з’єднання, встановлене між двома пристроями – як правило, між VPN-сервером і вашим пристроєм. Тунелювання дає змогу помістити трафік у стандартні пакети TCP/IP і безпечно передавати його через Інтернет. Оскільки ваші дані зашифровані, то ні хакери, ні уряд, ні навіть інтернет-провайдери не отримають до них доступ, поки ви підключені до VPN-сервера.

Чим VPN відрізняється від проксі?

Коли ви підключаєтеся до проксі-сервера, той стає свого роду посередником між вашим пристроєм та Інтернетом. Весь ваш інтернет-трафік проходить через проксі-сервер і, як наслідок, отримує його IP-адресу.

Підключення до проксі-сервера приховує вашу вихідну IP-адресу і дає змогу отримати доступ до заблокованого контенту. Проте проксі-сервери не шифрують трафік, тому всі дані, якими ви обмінюєтеся через встановлене з’єднання, можуть бути перехоплені сторонніми, під’єднаними до того самого сервера, – наприклад, хакерами.

VPN-сервіс забезпечить вам усі переваги проксі-сервера, а також захистить і зашифрує трафік, яким ваш пристрій обмінюється з інтернет-серверами. Це дасть вам змогу працювати в Інтернеті, не побоюючись крадіжки або перехоплення ваших даних.

Чим VPN відрізняється від DNS?

Як і проксі-сервер, цей DNS-сервіс не створює захищений тунель для вашого мережевого трафіку. Так, такий підхід дає змогу трохи прискорити обмін даними, однак він залишає вас уразливими перед третіми особами. Крім того, зміна налаштувань DNS не приховає вашу вихідну IP-адресу, оскільки ваш трафік буде перенаправлятися через DNS-сервер лише частково. Якщо ви хочете зберегти приватність і захистити свої особисті дані під час роботи в Інтернеті, то вам просто необхідний VPN-сервіс.

Читайте також:  Чи можна видалити про себе інформацію в інтернеті

Чим VPN відрізняється від файрвола?

Файрвол – це спеціальний бар’єр, що аналізує пакети даних від інтернет-серверів, які намагаються отримати доступ до вашого комп’ютера. Файрвол пропускає лише ті пакети, які відповідають певним правилам.

Використання файрвола стане чудовим способом захисту свого пристрою від вірусних атак і комп’ютерних хробаків. Втім, файрвол може захистити вас лише від небезпечного вхідного трафіку. Щоб захистити ваш вихідний мережевий трафік, скористайтеся VPN-сервісом. Зі свого боку, файрвол стане чудовим доповненням до VPN: використовуючи обидва ці рішення, ви отримаєте максимум захисту.

У чому різниця між додатком VPN, плагіном VPN і VPN-браузером?

VPN-браузери і браузерні плагіни захищають тільки трафік вашого веб-браузера. Відповідно, весь інший мережевий трафік буде, як і раніше, доступний хакерам та інтернет-провайдеру. Зі свого боку, VPN-додаток може зашифрувати і захистити весь інтернет-трафік вашого пристрою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я