Що таке VPN?

81
vpn

VPN, або віртуальна приватна мережа, створює приватне мережеве підключення між пристроями за допомогою Інтернету. Мережі VPN використовуються для безпечного й анонімного передавання даних публічними мережами. Принцип їхньої роботи полягає в маскуванні IP-адрес користувачів і шифруванні даних, унаслідок чого користувачі, які не мають дозволу на отримання таких даних, не зможуть їх прочитати.

Для чого використовується VPN?

VPN-сервіси використовуються переважно для безпечного надсилання даних в Інтернеті. Три основні функції мереж VPN перераховані нижче.

  1. Конфіденційність. Якщо не використовується віртуальна приватна мережа, то треті особи можуть записувати і продавати ваші персональні дані, такі як паролі, дані кредитної картки та журнал браузера. Для збереження цієї конфіденційної інформації в таємниці, особливо під час підключення за допомогою громадських мереж Wi-Fi, мережі VPN використовують шифрування.
  2. Анонімність. Ваша IP-адреса містить інформацію про ваше місцезнаходження та перегляд веб-сторінок. Усі веб-сайти в Інтернеті відстежують ці дані за допомогою файлів cookie та подібних технологій. Щоразу, коли ви їх відвідуєте, вони можуть вас ідентифікувати. VPN-підключення приховує вашу IP-адресу, що дає змогу зберігати анонімність в Інтернеті.
  3. Безпека. VPN-сервіс використовує криптографію для захисту вашого підключення до Інтернету від несанкціонованого доступу. Також він може виступати в ролі механізму завершення роботи, що вимикає попередньо обрані програми в разі підозрілого використання Інтернету. Це зменшує ймовірність компрометації даних. Завдяки цим можливостям компанії можуть надавати авторизованим користувачам віддалений доступ до своїх корпоративних мереж.

У чому полягає принцип роботи VPN?

VPN-підключення перенаправляє пакети даних від вашого комп’ютера до іншого віддаленого сервера, перед тим як відправити їх третім особам в Інтернеті. Далі представлено основні принципи, що лежать в основі технології VPN.

Протокол тунелювання

Віртуальна приватна мережа в основному створює безпечний тунель передавання даних між вашим локальним комп’ютером та іншим VPN-сервером у місцезнаходженні, що розташоване за тисячі кілометрів. Коли ви виходите в Інтернет, цей VPN-сервер стає джерелом усіх ваших даних. Ваш інтернет-провайдер та інші треті особи більше не можуть бачити вміст вашого інтернет-трафіку.

Читайте також:  Гарвардські вчені створили тривимірний тур пірамідою Хеопса

Шифрування

VPN-протоколи, такі як IPsec, скремблять ваші дані, перш ніж відправити їх тунелем передачі даних. IPsec – це пакет протоколів, що забезпечує безпеку зв’язку через інтернет-протокол (IP) завдяки автентифікації та шифруванню всіх IP-пакетів у потоці даних. VPN-сервіс виступає в ролі фільтра, перетворюючи дані на непридатні для читання на одному кінці, а ті, що підлягають розшифровці, – тільки на іншому кінці. Це дає змогу запобігти неналежному використанню даних, навіть якщо ваше мережеве підключення буде скомпрометовано. Мережевий трафік більше не є вразливим до атак, і ваше підключення до Інтернету захищене.

Для яких цілей слід використовувати VPN?

Для безпечного доступу до загальнодоступного Інтернету

Віртуальні приватні мережі підвищують безпеку дій кожного користувача в Інтернеті, що виконуються на ходу. У сучасному світі люди звикли читати новинні статті в кафе, перевіряти пошту в супермаркеті або виконувати вхід у банківські акаунти на мобільних пристроях. Таке підключення до Інтернету є вразливим до злому, оскільки дії в Інтернеті виконуються в громадській мережі Wi-Fi. Використання VPN-сервісів під час під’єднання до незахищених громадських точок доступу Wi-Fi допомагає зберегти дані та пристрій у безпеці.

Для збереження історії пошуку в таємниці

Не секрет, що інтернет-провайдер і веб-браузер можуть відстежувати вашу історію пошуку. Вони можуть продавати журнали браузера для маркетингових цілей, і це досить поширена практика. Наприклад, після перегляду статей про водопровідні крани, що протікають, можуть відобразитися таргетовані рекламні оголошення місцевих сантехніків. VPN-підключення захистить ваші дані від неналежного використання.

Для доступу до сервісів потокової передачі в глобальній мережі

Коли ви подорожуєте за межами країни проживання, ваші оплачені сервіси потокового передавання можуть бути недоступні з огляду на договірні умови та норми. VPN-підключення дає змогу змінити вашу IP-адресу, що використовується в країні вашого проживання, завдяки чому ви отримаєте доступ до улюблених шоу в будь-якому куточку світу.

Читайте також:  Нову камеру виявили у піраміді Хеопса у Гізі

Для захисту вашої особистості

Зберігаючи вашу анонімність, VPN-сервіси захищають вас від цифрового нагляду. Вони перешкоджають відстеженню ваших коментарів і розмов в Інтернеті та захищають ваше право на свободу слова за умови, що ви не вказуєте свою справжню особистість на платформах соціальних мереж.

Як встановити VPN?

Фізичні особи можуть отримати доступ до VPN-сервісів двома основними способами, які описані нижче.

  • Скористатися послугами VPN-провайдера. Можна вибрати VPN-сервіс, до якого можна отримати доступ або в браузері, або завантаживши додаток чи програму на пристрій. Це сервіси, що надаються за передплатою, плата за яку зазвичай визначається залежно від пристрою. Таким чином, встановлення цих сервісів може бути досить дорогим. Крім того, кожен пристрій необхідно налаштовувати в індивідуальному порядку.
  • Скористатися маршрутизатором VPN. Необхідно або придбати маршрутизатор із попередньо встановленим VPN-підключенням, або самостійно встановити програмне забезпечення VPN на основний маршрутизатор. Переваги цього способу полягають у тому, що будь-який пристрій, який здійснює доступ до Інтернету за допомогою цього маршрутизатора, автоматично стає захищеним.

Як вибрати найкращого VPN-провайдера?

Оскільки є безліч варіантів, вибір відповідного VPN-сервісу може здатися складним. Щоб оцінити різних VPN-провайдерів і зробити найкращий вибір, використовуйте наведений нижче контрольний список.

  1. Політики ведення журналів. Найкращі VPN-провайдери мають мінімальну кількість політик ведення журналів або взагалі їх не мають, щоб запобігти порушенням безпеки даних на їхньому кінці.
  2. Оновлене програмне забезпечення. Найкраще VPN-підключення використовує протокол тунелювання останньої версії. Протокол OpenVPN надає більш надійний захист, ніж інші. Це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, сумісне з усіма основними операційними системами.
  3. Обмеження пропускної здатності. Усі сервіси мають обмеження щодо використання даних. Вам необхідно буде вибрати VPN-провайдера, який відповідає вашим потребам у даних у рамках бюджету.
  4. Місцезнаходження VPN-сервера. Ви маєте перевірити, чи має постачальник послуг VPN сервер, розташований у країні, в якій вам необхідний приватний доступ до Інтернету.
Читайте також:  Роботаксі Cruise призупинила роботу у всіх містах

Чому компанії використовують VPN?

VPN – це економічний і безпечний спосіб швидко під’єднати віддалених користувачів до офісної мережі. Оскільки VPN-підключення зазвичай встановлюється в загальнодоступній мережі Інтернет, воно може бути менш дорогим і мати вищу пропускну здатність порівняно з каналами зв’язку виділеної WAN (глобальної мережі) або віддаленими каналами зв’язку, які перебувають на далекій відстані. VPN-підключення забезпечує компаніям приватний доступ до Інтернету з високою пропускною спроможністю, на відміну від дорогих каналів зв’язку виділеної локальної мережі або WAN (глобальної мережі) чи віддалених каналів зв’язку, які перебувають на далекій відстані.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я