Путін загрожує Фінляндії “проблемами зараз”

15

Путін загрожує Фінляндії «проблемами зараз»

Упродовж десятиліть Фінляндія зберігала військовий нейтралітет. Але після нападу Росії на Україну країна вступає до НАТО. Цей крок явно розгнівав кремлівського лідера Путіна. “Навіщо їм це потрібно?” – Запитує він по державному телебаченню.

Президент Росії Володимир Путін пригрозив новому члену НАТО та сусідній країні Фінляндії «проблемами». «Усі попередні суперечки, у тому числі територіальні, було вирішено ще у XX столітті», – заявив Путін у телевізійному інтерв'ю. «Раніше проблем не було, а тепер будуть». Тепер Росія створить Ленінградський військовий округ навколо Санкт-Петербурга на північному заході країни та розмістить там військові частини. “Навіщо їм це потрібно?” – Запитав він сусідню країну.

Однак в інтерв'ю Путін не назвав причини вступу Фінляндії до НАТО: Гельсінкі відмовилися від свого багаторічного нейтралітету через напад Росії на Україну та, як і Швеція, подали заявку на вступ до західного військового альянсу, щоб захистити себе від Росії. Нещодавно США вже уклали зі шведським урядом угоду про використання шведських військових об'єктів. Аналогічну угоду найближчим часом буде підписано з Фінляндією: фінський уряд нещодавно опублікував деталі відповідного договору, який надасть американським військовим доступ до 15 фінських баз. Підписання угоди заплановано на понеділок у Вашингтоні.

Фінляндія та Росія мають загальний сухопутний кордон завдовжки 1340 кілометрів. Відносини між двома країнами дуже напружені. Минулого четверга Фінляндія оголосила про закриття всіх прикордонних переходів із Росією. Гельсінкі звинувачує Москву в тому, що вона навмисно пускає мігрантів до свого західного сусіда, щоби дестабілізувати обстановку.

“Повна маячня”

Раніше в інтерв'ю Путін назвав можливий напад Росії на одну із країн НАТО. «повним маренням». Президент США Джо Байден використовує такі попередження, щоб відвернути увагу від помилок у своїй російській політиці, заявив Путін в інтерв'ю російському державному телебаченню, відповідаючи на запитання, чи нападе Росія на країну НАТО. Байден і сам розуміє, що «Росія не має ні причин, ні інтересу – ні геополітичного, ні економічного, ні військового – воювати з країнами НАТО», – сказав Путін.

Читайте також:  Президент Чилі Борік знову переставляє кабінет міністрів

Проте до нападу на Україну російське керівництво також заперечувало про наявність планів вторгнення. «Який сенс Росії нападати на когось?» – Заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков в ефірі російського державного телебачення 20 лютого 2022 року. Чотири дні по тому російські війська розпочали вторгнення за наказом Володимира Путіна.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я