ВПЛ – чи можна вилікувати?

11
ВПЛ (Вірус папіломи людини)

Вірус папіломи людини – захворювання, що викликає багато запитань. І найголовніше з них “Як вилікувати?”.

Перш за все потрібно пам’ятати, що ВПЛ має понад 100 видів штамів. Серед них надзвичайно небезпечними для людини вважаються 14 з них – це високоонкогенні типи. Причому штами 16 та 18 у 70% випадків є причиною виникнення раку шийки матки. Решта можуть нести незначні зміни в організмі.

ВПЛ будь-якого типу (високоонкогенні та низькоонкогенні штами) неможливо вивести з організму повністю. Але в багатьох випадках імунна система інфікованого самостійно бореться з ним. Деякі медикаментозні препарати за роки досліджень почали показувати ефективність, але вона мізерна – до 30%. Тому саме лікування спрямоване на усунення симптомів папіломавірусу. Найкраще, що ми можемо зробити – це попередити зараження вакцинуванням. В Україні на сьогодні використовують дві вакцини – Гардасил та Церварикс. Але, на жаль, така вакцинація поки що не входить в календар обов’язкових щеплень.

Інфікування папіломавірусом може проходити безсимптомно. Але є характерна клініка: поява папілом на слизових оболонках та бородавок на шкірі, що викликають фізичний та психологічний дискомфорт. Цим характеризуються переважно низькоонкогенні штами. З метою їх усунення застосовують такі методи:

  • Використання медикаментів для зменшення бородавок.
  • Хірургічне втручання для видалення уражених тканин.
  • Лазерна терапія або кріотерапія.

Але такі дії не лікують сам вірус.

Тож, по можливості, вакцинуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя, уникайте незахищених статевих контактів, проходьте регулярні огляди у гінеколога та робіть ПАП-тест.

Бережіть себе та будьте здорові!❤️

Читайте також:  Таємниця сонячного впливу на жіночий організм

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я