Війна в Україні: Зеленський в агітаційній поїздці

19
Президент України Володимир Зеленський у ході нової закордонної поїздки агітує за підтримку своєї країни, яка зазнає нападу з боку Росії, та за членство в НАТО. У Празі він похвалив Чеську Республіку за особливу відданість військовій допомозі. «Чеська Республіка та чеський народ справді допомагають нам наблизити перемогу», – поділився Зеленський у Telegram.

Тим часом на підтримку України ЄС хоче надати фінансові стимули оборонної промисловості для розширення потужностей з виробництва боєприпасів та ракет. Американські ЗМІ повідомили, що Вашингтон наразі задовольняє вимоги Києва щодо постачання заборонених міжнародним співтовариством касетних боєприпасів. Зеленський неодноразово вимагав їх для того, щоб убити якнайбільше росіян.

Прес-секретар Пентагону: «Нічого конкретного повідомити не можу»

Учора «Нью-Йорк Таймс» повідомила, що уряд США планує поставити Україні касетні боєприпаси, посилаючись на неназвані урядові джерела. Пентагон спочатку не хотів підтверджувати цю інформацію. “У мене немає нічого конкретного, щоб оголосити сьогодні”, – сказав представник Пентагону Пет Райдер. Раніше Білий дім заявляв, що питання щодо постачання касетних боєприпасів на Україну розглядається. За даними CNN, тепер про ці плани може бути офіційно оголошено сьогодні.

Касетні боєприпаси – це ракети та бомби, які розриваються у повітрі над метою, розсіюючи чи вивільняючи безліч невеликих вибухових пристроїв, відомих як суббоєприпаси. Цей тип боєприпасів піддається критиці, оскільки значна частина вибухових пристроїв часто не вибухає, а залишається на місці у вигляді боєприпасів, що не розірвалися, наражаючи тим самим на небезпеку населення. Німеччина та багато інших країн підписали договір про заборону касетних боєприпасів. США, з іншого боку, не підписали цього договору.

“Я б зазначив, що росіяни вже використовували касетні боєприпаси на полі бою”, – сказав представник Пентагону Райдер. За його словами, США мають касетні боєприпаси на складах. Райдер зазначив, що старі боєприпаси мають більш високий відсоток боєприпасів, що не розірвалися. «Ми будемо ретельно вибирати снаряди з нижчим рівнем боєприпасів, що не вибухнули, за якими у нас є поточні дані випробувань», – сказав Райдер. Правозахисні організації неодноразово критикували використання касетних боєприпасів у ході війни в Україні.

Читайте також:  Американці сумніваються у придатності Байдена до президентства

ЄС хоче збільшити виробництво боєприпасів та ракет

Тим часом, представники урядів країн-членів ЄС та Європарламенту вчора увечері погодили план щодо надання фінансових стимулів європейській оборонній промисловості для швидкого розширення потужностей з виробництва боєприпасів та ракет. Він був запропонований Комісією ЄС у травні та передбачає витрати у розмірі 500 мільйонів євро з бюджету ЄС.

Причиною проекту є проблеми країн ЄС із забезпеченням України достатньою кількістю наземних та артилерійських боєприпасів, а також ракет для оборонної війни проти Росії. Розширення виробництва покликане запобігти подальшим труднощам для українських збройних сил, а також гарантувати, що самі країни ЄС збережуть здатність до самооборони і зможуть мати достатні запаси. Угода ще має бути підтверджена Радою держав-членів і парламентом і може набути чинності до кінця липня.

Зеленський очікує чіткого сигналу від саміту НАТО у Вільнюсі

Зеленський очікує від майбутнього саміту НАТО чіткого сигналу про членство у західному оборонному альянсі. Що для нас ідеально? Ми хочемо, щоб нас запросили до НАТО», – сказав він після зустрічі зі своїм чеським колегою Петром Павлом. Він сказав, що настав підходящий момент для демонстрації єдності та мужності Альянсу. У той же час, Зеленський визнав наявність опору. Деякі люди все ще дивляться на Москву, – розкритикував 45-річний Зеленський.

Павло стверджував, що Україна має розпочати переговори щодо вступу до НАТО одразу після закінчення війни. «Це в інтересах і нашій безпеці, це в інтересах регіональної стабільності та економічного процвітання», – наголосив колишній генерал НАТО. Він додав, що Чеська Республіка також працюватиме над тим, щоб переговори щодо вступу України до ЄС розпочалися цього року.

Зеленський подякував Чеській Республіці за підтримку, надану як постачанням зброї, так і прийомом сотень тисяч біженців від війни. Він визнав, що нинішній контрнаступ йде не швидко, але вони просуваються вперед і не відступають, наголосив він. Україна чинить опір російському вторгненню вже майже півтора роки.

Читайте також:  Україна перевершує РФ в артилерії - NYT

У вівторок та середу глави держав та урядів країн НАТО зустрічаються на саміті у столиці Литви Вільнюсі.

Після політичних переговорів у столиці Болгарії Софії Зеленський заявив, що Києву потрібен сигнал на саміті НАТО, щоб мотивувати Україну захищати Європу. Він переконаний, що Україна стане членом військового альянсу після війни. Однак, за його словами, важливо надіслати сигнал зараз. «Це не така вже висока ціна за таку війну та такі страждання».

Що стає важливим сьогодні

Очікується, що Зеленський відвідає Туреччину. Він зустрінеться з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у Стамбулі, повідомило державне інформаційне агентство Туреччини Anadolu. Спочатку не було підтвердження української сторони.

За даними Anadolu, одним із питань, яке обговорюватиметься на зустрічі, є угода про перевезення українського зерна через Чорне море, термін дії якої спливає 17 липня. Росія загрожує не продовжувати угоду, яка була укладена минулого літа за посередництва ООН та Туреччини.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я