Війна в Україні: Зеленський пообіцяв відновити країну

29

Лідер Кремля Володимир Путін посмертно нагородив медаллю російського військового блогера, який загинув від вибуху в Санкт-Петербурзі. Влада тепер вважає теракт терористичним актом і направила звинувачення у винності у бік Києва, а також проти опозиції у власній країні. У російському парламенті вже є плани щодо подальшого посилення законодавства у зв’язку з цим.

Медаль для блогера-націоналіста

“За мужність і сміливість, виявлені при виконанні професійного обов’язку”, блогер Максим Фомін, відомий під псевдонімом Владлен Татарський, буде нагороджений орденом Мужності, згідно з опублікованим учора указом президента Путіна.

Ультраправого блогера було вбито в неділю, коли в кафе в центрі Санкт-Петербурга спрацював вибуховий пристрій, поранивши понад 30 людей. У кафе Фомін, який сам закликав до «повного знищення України», хотів розповісти про свій досвід військового репортера у зоні бойових дій на сході України. Після цього влада перекваліфікувала первісне звинувачення у вбивстві в тероризм і заарештувала підозрюваного. За повідомленнями ЗМІ, дівчину перевезли до Москви.

На думку російського керівництва, відповідальність за напад несуть українські сили і ліберальна опозиція в Росії навколо критика Кремля Олексія Навального, який перебуває в ув’язненні. Останні проте заперечують свою причетність і вважають, що за нападом стоїть внутрішня боротьба за владу в Росії.

Російський парламент хоче посилити законодавство

Російський парламент, Державна Дума, планує подальше посилення законодавства на тлі нападу, згідно з офіційними заявами. «Найближчим часом ми запропонуємо поправки, які посилять покарання за тероризм», – написав учора у своєму Telegram-каналі голова парламентського комітету з безпеки Василь Піскарьов.

Зміни стосуються не лише самих терактів, а й пособництва та пропаганди тероризму, повідомив найвпливовіший депутат від кремлівської партії «Єдина Росія». Це необхідно для захисту Росії від зростаючої небезпеки з боку України, заявив Піскарьов. Нікому, хто здійснив, планував чи навіть виправдовував напад, не повинно бути дозволено уникнути «найсуворіших покарань».

Читайте також:  У Херсоні зникло світло, РФ сказала, що це «теракт»

І українське керівництво, і табір критика Кремля Навального, який також ув’язнено, який також звинувачується, відкидають звинувачення і говорять про акцію під хибним прапором, в якій злочинці навмисно проклали хибні сліди. Крім боротьби за владу, як можливий мотив було названо створення алібі для виправдання подальших репресій проти критиків уряду. Після початку агресивної війни проти України Кремль уже посилив безліч законів для придушення опозиції своїй політиці.

Зеленський говорить про важкий шлях та відновлення

Президент України Володимир Зеленський не коментував звинувачення з Москви. Натомість після поїздки на північ України він пообіцяв відновити країну, зруйновану російським нападом. «Україна ніколи не буде країною руїн, хоч би як про це мріяв Кремль», – сказав Зеленський у своєму щоденному відеозверненні вчора ввечері.

Під час візиту до Чернігівської області українського президента супроводжував віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек. За словами Зеленського, старе місто Чернігова має набути статусу Світової спадщини ЮНЕСКО.

Зеленський також повідомив про відвідування села Яхідне, де рік тому російські окупанти загнали 300 мешканців до підвалу школи, перетвореної на командний пункт, як «живий щит». Протягом кількох тижнів люди, серед яких були старі та діти, змушені були терпіти це ув’язнення. За словами Зеленського, для нього це була «одна з найемоційніше складних подорожей». Винних, безумовно, буде покарано за військові злочини. “Кремль не зможе прикритися ні своїм місцем у Раді Безпеки ООН, ні своїми газопроводами, ні чимось ще”, – сказав він.

Україна: є перехоплювачі для п’яти повітряних бригад

У військовому відношенні, тим часом, очікується, що літаки із Заходу зроблять свій внесок у перемогу України. Військові назвали передачу радянських винищувачів МіГ-29 із Польщі історичним кроком. “Тепер у нас п’ять бригад перехоплювачів: дві бригади Су-27 і три МіГ-29”, – заявив учора українському телебаченню представник ВПС України Юрій Ігнат. Проте Києву потрібні літаки західного типу, оскільки реактивні МіГи застаріли». За словами Ігната, Росія може розмістити довкола України щонайменше вп’ятеро більше літаків, ніж Україна.

Читайте також:  Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

До Польщі Словаччина також поставила кілька МІГів своєму сусідові. Уряди у Братиславі та Варшаві обіцяли Україні понад десяток МІГ-29.

Що день прийдешній нам готує?

Сьогодні сусідня з Росією Фінляндія офіційно вступає до НАТО. Це сталося після агресивної війни Росії, яку Москва виправдовувала, зокрема, безпековими міркуваннями у зв’язку з передбачуваною загрозою вступу України до НАТО.

Тим часом у місті Тула, розташованому на південь від Москви, глава Кремля Путін відвідує залізничний завод та головує на засіданні уряду, присвяченому розвитку російської промисловості. Тула вважається центром російської збройової промисловості. Кремль неодноразово відкидав припущення про переорієнтацію російської економіки на військову.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я