Чи потрібно при подачі чеків за дитячі гуртки додавати і договір? А також інші питання батьків щодо декларації про доходи

25

Під час підготовки та подання декларації про річні доходи можуть виникнути різні питання — чи необхідно при подачі платежу за дитячий гурток додати договір і хто з батьків має право подати ці витрати? На ці та інші питання батьків відповідають представники Служби державних прибутків (СГД, VID).

Відповіді порталу Mammamuntetiem.lv дає відділ суспільних відносин Служби державних доходів.

Чи потрібно за гуртки кожен платіж подавати окремо чи можна подати виписку з рахунку з одним документом?

Якщо у виписці з рахунку буде видно всю необхідну інформацію про дитину та відвідуваний гурток (кружок, ім’я, прізвище та персональний код дитини), то можна подати і один документ — виписку з рахунку.

Чи потрібно при подачі платежів за гуртки додавати і договір?

Договір або рахунок додається тільки у випадках, коли в чеку або платіжному дорученні відсутня вся необхідна інформація (кружок, ім’я, прізвище та персональний код дитини).

Чи повинен подати витрати на дітей лише той батько, у якого дитина перебуває на утриманні? Що робити, якщо дитина перебуває на утриманні батька, а для повернення податкової переплати декларацію хоче подати мама?

Чек може подати будь-який з батьків дитини, незалежно від того, знаходиться дитина у нього на утриманні чи ні. У декларацію можна включити виправдані витрати по 600 євро за кожну особу — дитину або дорослу, за яку вони сплачені, а не лише подає декларацію. Сума перевищення цього ліміту відкладається наступні три роки.

Чому так мало чеків з’являється у декларації автоматично?

Медичній установі для направлення е-квитанції в СГД необхідна письмова згода від пацієнта, який отримав послугу, тільки тоді медустанова спрямовує е-квітанцію СГД. Якщо така згода дана, а електронний чек не потрапив до декларації про річні доходи, можна звернутися з питанням до медустанови.

Читайте також:  Найнебезпечніші місця для зберігання ваших PIN-кодів та паролів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я