Чого варто уникати, коли просите підвищити зарплату?

18

Питання відповідності зарплати обов’язкам — актуальна тема для працівників будь-яких посад та сфер. Однак не кожен може прийти до керівника та прямо заявити про свої бажання. Але якщо ви вирішили, то пам’ятайте, що іноді на результат можуть вплинути навіть дрібниці, зазначає видання Lifehacker.

8 помилок, яких варто уникати, коли просите підвищити зарплатню

1. Не вирішуватись на відкриті переговори

У хід нерідко йдуть натяки чи навіть пасивна агресія. Наприклад, людина може постійно згадувати, що горбатиться за копійки. Але весь цей арсенал не годиться, якщо треба досягти мети. Наважтеся на зустріч і відкрито озвучте свої побажання.

2. Вибирати неправильний час та місце

Кожна компанія має внутрішній розпорядок, регламент тощо. Важливо до нього вписуватися.

Припустимо, організація займається сезонними роботами зі спадом заробітку восени. З вересня по листопад фірма не має особливого прибутку. Вона очікується у майбутньому, але не гарантується. У точці фінансового спаду обговорювати підвищення не завжди гарна ідея. Проте після виконання успішних проектів, особливо якщо співробітник зіграв у цьому значну роль, — відмінна.

Також варто дотримуватися субординації. Звичайно, можна випадково зустріти гендиректора корпорації у ліфті та спробувати обговорити з ним питання. Але навряд він сам кинеться вирішувати долю лінійного співробітника. А якщо й так, безпосереднє керівництво може не зрозуміти таку спробу стрибнути через голову.

Словом, до питання треба підійти з тактом та розрахунком. Не варто звертатися до начальника на корпоративі чи писати раптово до месенджера. Про такі речі не говорять із наскоку. Заплануйте зустріч. При цьому краще позначити порядок денний, щоб керівник не турбувався.

Підготуйтеся, продумайте аргументи. Список конкретних досягнень можна оформити на папері, щоб співрозмовнику було на що спиратися, крім ваших слів. Ймовірно, начальник візьме паузу, щоби подумати над вирішенням питання. З таким роздатковим матеріалом йому буде простіше.

Читайте також:  Відсутність емоційної близькості з чоловіком: що робити?

3. Говорити про підвищення зарплати після низки помилок

Ніхто не досконалий, усі помиляються. Але виплати збільшують цінних співробітників. Тому якщо щось пішло не так, краще дати собі час виправити ситуацію, щоб до моменту розмови бути на коні.

4. Оперувати емоціями, а не фактами

Обговорювати підвищення зарплати з керівником – нормально. Але у співробітника мають бути переконливі аргументи, чому він цього заслуговує. Якщо він взяв або готовий взяти на себе нові трудові обов’язки, показує видатні результати і може підтвердити їх цифрами — це добрі причини для обговорення зміни заробітку.

У той же час, емоційні аргументи навряд чи допоможуть, вони менш об’єктивні. Наприклад, “Пашу як кінь” – це відчуття, яке не обов’язково підтверджується справою. Слова «Я витрачаю більше часу на роботу у відділі» теж недостатньо сильні: може, інші просто справляються зі своїми завданнями швидше. Факти та цифри працюють краще за емоції.

5. Наголошувати на потреби, а не заслуги

Ми визначились, що важливо підкріплювати аргументи фактами. Але вони мають стосуватися досягнень на роботі, а не потреб поза нею.

Припустимо, комусь може здаватися нормальним просити підвищення зарплати, бо він узяв іпотеку, обзавівся дитиною і таке інше. Але це особистий вибір людини, роботодавець не повинен обслуговувати її рішення. Виплати зростають, коли співробітник вигідний для компанії.

6. Просити занадто багато

Звісно, ​​гроші не бувають зайвими. Але іноді компанія просто не може задовольнити бажання співробітника. Тож важливо залишатися «у берегах» та просити реальну суму.

Спочатку потрібно чесно оцінити свій рівень і зрозуміти, скільки фахівець такої кваліфікації може отримувати, якщо вийде на вільний ринок. При цьому варто пам’ятати, що це гіпотетичний дохід, який за зміни роботи у вас або буде, або ні.

Читайте також:  У ліс за ялинкою! Дізнайся, як правильно і законно вибрати свою

7. Погрожувати доглядом

Буває так, що людина знаходить вакансію, яка їй цікава, вирушає на співбесіду та отримує запрошення працевлаштуватися в іншій компанії. Він повідомляє поточного роботодавця про свої плани. І його вмовляють залишитись, пропонуючи нові умови. З цією ситуацією все гаразд. Якщо співробітника не влаштовує його місце і він попереджає керівника, що йде в нікуди, теж проблем немає.

Але вони з’являються, якщо працівник починає шантажувати начальство звільненням, але не готовий піти. Адже якщо з ним згодні попрощатися або компанія не має можливості змінити умови, доведеться або йти, або благати повернути все як було.

8. Агресивно сприймати відмову

Буває, керівник не може нічого зробити прямо зараз чи погоджується на менше підвищення зарплати, ніж співробітник розраховував. Це не привід для сварки.

Переговори щодо збільшення виплат, як і будь-які інші, можуть закінчитися по-різному. Залишається зробити висновки і подумати, як далі діяти — йти чи з’ясувати причини, чому саме така відповідь, і виправити недоліки. У будь-якому випадку начальство отримало інформацію і може саме повернутися до розмови у найнесподіваніший момент.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я