Голова ГМК та Віссінґ виступають за відміну обов’язкових масок у поїздах ICE

33

Новий голова Конференції міністрів охорони здоров’я, голова відомства Баден-Вюртемберг Манне Луча, вимагає скасувати з лютого обов’язкові маски в громадському транспорті далекого прямування.

«Мета повинна полягати в тому, щоб з лютого по всій Німеччині діяли якомога єдині правила. Якщо вимога маски тепер скасована у місцевому транспорті, то одночасно вона має бути скасована і у міжміському транспорті», – сказав політик «Зелених» газет Funke Mediengruppe. Однак він висловився за збереження вимоги щодо наявності масок у медичних закладах. «Уразливі групи, як і раніше, потребують особливого захисту».

Федеральний міністр транспорту Фолькер Віссінґ (СвДП) також висловився вчора ввечері у програмі ARD Maischberger на користь припинення обов’язкових масок у міжміському транспорті «якнайшвидше». “Це також є тягарем для персоналу, який необхідно контролювати”, – сказав він.

Лаутербах: «Ще зарано»

Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) нещодавно не виключив якнайшвидшого припинення використання обов’язкових масок у транспорті далекого прямування та в медичних закладах. “Можливо, що ми скасуємо вимогу маски раніше”, – сказав політик СДПН в інтерв’ю журналу Stern. Однак він не хотів призначати побачення. Нині «ще зарано», сказав Лаутербах. Згідно з чинним законом про захист від інфекцій, маски FFP2 є обов’язковими в автобусах та поїздах далекого прямування до 7 квітня. Однак федеральний уряд може це змінити простим указом.

Федеральні землі можуть самі вирішувати, чи є маски обов’язковими на місцевому транспорті. Останнім часом дедалі більше штатів скасовують це. Баварія, Саксонія-Анхальт та Шлезвіг-Гольштейн вже скасували його. Берлін, Бранденбург, Тюрінгія, Мекленбург-Передня Померанія, Баден-Вюртемберг та Саксонія хочуть скасувати його не пізніше за початок наступного місяця.

Дюрр: «Заходи мають бути зрозумілими»

Партнер з коаліції (СвДП) повторив вимоги щодо більш раннього припинення обов’язкових міжміських перевезень. Лідер парламентської партії СвДП Крістіан Дюрр сказав газеті Funke-Zeitung: «Ми завжди говорили, що заходи мають бути зрозумілими, бо тільки так їх буде вжито. Але у випадку з обов’язковими масками ніхто не може зрозуміти, чому на ICE у Мюнхені потрібно вдягати маску, а у місцевому метро – ні».

Читайте також:  Єгипет не пустив комісара Німеччини з прав людини

Дірк Флеге, керуючий директор Pro-Rail Alliance, висловив аналогічну думку. “Не пізніше 2 лютого, коли ще дві федеральні землі, Берлін і Бранденбург, скасують вимогу про маску на місцевому транспорті, вона повинна бути поступово скасована і на міжміському транспорті”, – сказав він. Людям незрозуміло, чому вони все ще повинні носити маски в поїздах далекого прямування, тоді як на повітряному транспорті та більшості федеральних земель цей обов’язок скасовано.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я