Кремль критикують після звільнення бійців “Азовсталі”

22

Внаслідок обміну полоненими було звільнено командирів «Азовсталі». Це обурює російських військових із багатьох причин.

 

Кремль критикують після звільнення бійців «Азовсталі»

На думку американських експертів, російські військові блогери знову критикують Кремль за його залежність від Туреччини після звільнення кількох бійців «Азовсталі» та їхнього повернення в Україну.

Звільнення цих високопоставлених офіцерів, яких Росія спочатку захопила в боях за маріупольський металургійний завод «Азовсталь», а потім передала Туреччині в рамках обміну полоненими з Україною, обурило російських військових на передовій та ще більше розкололо російське суспільство, цитує одного із блогерів американський Інститут вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський у суботу повернув командирів “Азовсталі” на батьківщину після візиту до Туреччини. Згідно з угодою між Москвою та Анкарою, вони мали залишатися в Туреччині до закінчення війни.

Різні точки критики

Російські військові блогери раніше критикували подібні обміни полоненими, пов’язані зі звільненням бійців «Азовсталі». Росія розпочала агресивну війну проти України 24 лютого 2022 року. З того часу Київ захищається від загарбників, отримуючи військову та фінансову допомогу від західних держав.

Інший блогер, за даними ISW, написав, що Росії не слід довіряти Туреччині в тому, що вона дотримуватиметься угоди щодо видачі бійців «Азовсталі», оскільки вона є «історичним ворогом». За даними ISW, третій блогер зазначив, що звільнення цих командирів «Азовсталі» підриває мету Москви щодо «денацифікації» України. Під час боїв у Маріуполі Москва назвала захисників металургійного заводу “нацистами”.

Більше того, за даними ISW, близький до Кремля блогер написав, що Москва могла б уникнути цього звільнення, якби не організувала обмін полоненими в 2022 році. При цьому російські чиновники безвідповідально віддали пріоритет визволенню з українського полону колишнього українського політика Віктора Медведчука – хрещеного батька одного з дітей президента Росії Володимира Путіна.

Читайте також:  Війна в Україні 17 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я