Ультраправий уряд Нетаньяху долає чергову перешкоду

24
Ще до запланованої присяги правий релігійний уряд Біньяміна Нетаньяху, призначеного прем’єр-міністром Ізраїлю, проштовхнув вельми спірну поправку до закону. 63 зі 120 членів парламенту проголосували «за» та 55 «проти» у вівторок вранці після багатогодинних дебатів.

Поправка покликана дозволити Ар’є Дері, лідеру суворої релігійної партії ШАС, стати міністром внутрішніх справ, незважаючи на судимість за податкові злочини. Він також дозволить Бецалелю Смотричу з Релігійно-сіоністської партії обійняти міністерську посаду в Міністерстві оборони на додаток до посади міністра фінансів.

Смотрич вважається затятим прихильником розширення поселень на окупованому Західному березі. У майбутньому йому також буде надано вплив на управління Західним берегом та життя палестинців. Смотрич домагається легалізації нових ізраїльських поселень.

Правий екстреміст призначено міністром національної безпеки

Новий уряд має бути приведений до присяги у четвер. До цього повноваження міністра національної безпеки мають бути розширені шляхом внесення ще однієї поправки до закону. Цю посаду має зайняти ультраправий політик Ітамар Бен-Гвір. Окрім поліції, він також відповідатиме за прикордонну поліцію на Західному березі.

У зв’язку з змінами, що відбулися, міністр оборони Бенні Ганц застеріг від подальшої ескалації насильства і кровопролиття в регіоні.

Після перемоги на виборах 1 листопада 73-річному Нетаньягу вдалося сформувати праву релігійну коаліцію. Його уряд планує далекосяжні зміни у законодавстві та цілеспрямоване послаблення судової системи. На думку експертів, зміни також можуть призвести до скасування судового процесу у справі про корупцію проти Нетаньяху.

Голова уряду Ізраїлю Яїр Лапід, який іде після внесення змін до закону, заявив, що новий уряд ще до приведення до присяги довів, що він «найкорумпованіший в історії».

.

Читайте також:  У Росії спрощено процедуру призову чоловіків на військову службу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я