Виявлено сліди вибухівки на яхті

22
Слідчі, які розслідують вибухи на газопроводах «Північний потік 1 і 2», повідомляють, що на підозрілій вітрильній яхті було виявлено сліди вибухівки. «Під час розслідування в пробах, взятих з яхти, було виявлено сліди підводної вибухівки», – йдеться у спільному листі посла Німеччини в ООН Антьє Леендертсе та послів Данії та Швеції до Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку. Лист, датований понеділком, опинився у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur.

У ньому також йдеться про те, що є підозри, що вітрильна яхта використовувалася для перевезення вибухівки, яка використовувалася при диверсії на трубопроводах. Представники трьох країн наголосили у найвпливовішому органі ООН, що розслідування триває: «На даному етапі неможливо достовірно з’ясувати особистість злочинців та їхні мотиви, особливо стосовно питання про те, чи цей інцидент був зрежисований державою чи державним суб’єктом».

Спочатку 26 вересня 2022 р. було зафіксовано вибухи в районі датського острова Борнхольм, а невдовзі після цього було виявлено витоку на трьох із чотирьох ниток газопроводу. Пізніше оператор Nord Stream 1 повідомив про вирви метрової глибини і розкидані уламки на морському дні. Газопроводи «Північний потік 1» та «Північний потік 2» проходять подвійною підводною ниткою на відстані близько 1200 км від Росії до Німеччини. З 2011 року «Північним потоком – 1» поставляється значна частина газу, що імпортується до Європи.

За наявними даними, у Німеччині слідчі зосередили свою увагу на зафрахтованій вітрильній яхті, на якій, як передбачається, пересувалася диверсійна група. У березні телеканали ARD, SWR та газета «Цайт» повідомили, що, за даними слідства, оперативна група відпливла з Ростока. Згідно з повідомленням, сліди також мають вести в Україну. У повідомленні йдеться, що яхта нібито була орендована компанією, розташованою в Польщі, яка, мабуть, належить двом українцям.

Читайте також:  Російські війська просунулися вперед у Бахмуті

Також йшлося про те, що яхта робила зупинки у Віці на острові Рюген і на датському острові Крістіансе, розташованому на північний схід від Борнхольма. Згідно з пізнішими повідомленнями ЗМІ, йшлося про яхту «Андромеда», надану орендодавцем на острові Рюген. З листа послів не зрозуміло, чи було виявлено сліди вибухових речовин під час обстеження «Андромеди».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я