Як правильно сортувати текстильні та біорозкладні відходи?

11

Підприємство з послуг у галузі навколишнього середовища CleanR встановило у Краславському краї 19 контейнерів для сортування текстилю та біовідходів. Порадами про те, як правильно сортувати текстильні та біорозкладні відходи, ділиться керівник департаменту управління побутовими відходами CleanR Лієні Румпане.

Часто люди кажуть, що охоче сортували б свої відходи, але цьому перешкоджає відсутність контейнерів або майданчиків для сортування, а також брак інформації. З червня цього року в Дагдській, Кепівській, Костянтинівській, Андрупенській, Берзіньській, Езернієцькій, Шкаунській, Сваріньській, Андзельській та Асунській волостях Краславського краю встановлено зручну та доступну інфраструктуру для сортування – 19 спеціально маркованих контейнерів, які передбачені для текстильних та біо

“У мешканців є можливість зменшити витрати на вивезення побутових відходів, оскільки сортоване скло, легка упаковка та текстиль вивозяться безкоштовно, а вивезення біовідходів на 20% дешевше, ніж побутових відходів. В даний час інфраструктура по сортуванню біовідходів та текстилю створена на всіх публічних сортувальних пунктах у зоні діяльності Clean R. Ми задоволені співпрацею з самоврядуванням Краслави, яке активно працює над тим, щоб у жителів краю були можливість сортування, а також закликаємо інших, наприклад, керуючих багатоквартирними будинками, подбати про можливості сортування, пропонуючи сортувати не тільки упаковку та скло , але й біовідходи та текстиль”, – каже Румпане.

Сортування текстилю

Загалом світова текстильна промисловість щорічно виробляє понад 16 млн. тонн відходів, і лише близько 25% зібраного текстилю переробляється. За даними CleanR, у Латвії в текстильні контейнери компанії щодня в середньому здається до чотирьох тонн текстилю. На жаль, більша його частина залишається несортованою і потрапляє до побутових відходів, де переробка чи повторне використання практично неможливі.

Щоб придатний для використання або переробки текстиль не опинився на полігоні відходів, важливо сортувати його і робити це правильно. У контейнер для сортування текстилю можна кидати будь-який одяг, взуття, домашній текстиль, наприклад простирадла, рушники або штори, а також інші текстильні вироби, які більше не потрібні, але все ще перебувають у хорошому стані. Одяг та взуття мають бути чистими, сухими, без плісняви, не порваними та придатними для використання іншими людьми. Допускається кидати в контейнери також текстиль з невеликою плямою або маленькою дірочкою, яку можна легко закласти.

Читайте також:  Передменструальний синдром

Не можна кидати в контейнер для текстилю сирі або мокрі речі, що запліснявіли або мають специфічний запах, забруднені харчовими барвниками, залишками олії або нафтопродуктів; взуття, яке не має пари або воно пошкоджене – відсутня підошва, блискавка, є дірки або розриви; обрізки та залишки тканин.

Текстильний контейнер призначений лише для текстилю. У нього не можна кидати побутові відходи, електроприлади, пластмасу чи іншу упаковку, інакше відсортований текстиль вважатиметься непридатним і замість переробки опиниться на звалищі.

Текстиль, який ви хочете помістити в контейнер для сортування, обов’язково має бути щільно запакований. Найкраще вибрати поліетиленовий пакет, який захистить текстиль від вологи та не дасть йому випасти на землю при випорожненні контейнера.

Сортування біорозкладних або біовідходів

Біовідходи також повинні відповідати певним критеріям, щоб вважатися правильно відсортованими. Такі відходи можна перетворити на біогаз або компост, тому в контейнери можна викидати шкірку та серцевину овочів та фруктів, сире та термічно оброблене м’ясо та рибу, включаючи кістки, чайну та кавову гущу.

Харчові відходи тваринного походження швидше виділяють запахи і залучають мух, комах, тварин і птахів, тому слід подбати про правильне їхнє розміщення в контейнер, наприклад, у паперових або біокомпостованих пакетах, що дозволить уникнути неприємних запахів.

Чим сухішим буде вміст біоконтейнера, тим краще. У біоконтейнер не можна виливати рідини, такі як супи, компоти, соки і т.п. Якщо рідина не вбереться в землю, це може призвести до неприємних наслідків, наприклад, появи запаху. Крім того, рідина ускладнює контейнер, і він може зламатися при випорожненні.

Якщо ви бачите, що контейнер переповнений і в ньому немає місця, просимо не залишати пакети з відходами поряд з контейнером. Щоб знайти найближчий контейнер, телефонуйте за номером 67111001 або заходьте на сайт CleanR.

Читайте також:  Старим лікам – не місце в домашній аптечці! Як провести "весняне прибирання" непотрібних медикаментів?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я