Війна в Україні: Сі Цзіньпін підтримав Путіна

29

Ті, хто сподівався на велику дистанцію між Китаєм та Росією, розчаровані: глава держави Сі відвідує Москву на кілька днів – і міцно стоїть на її боці. Новини з першого погляду.

 

Війна в Україні: Сі Цзіньпін підтримав Путіна

Під час свого візиту до Москви, який також зазнав серйозної міжнародної критики, глава китайської держави та лідер партії Сі Цзіньпін підтримав президента Росії Володимира Путіна. Учора Сі Цзіньпін уклав із Путіним нові угоди. Нещодавно Китай представив себе потенційним нейтральним посередником у війні в Україні.

Тим часом президент України Володимир Зеленський нагадав про перші успіхи своєї армії після початку війни рік тому. Водночас він висловив упевненість у нових завоюваннях територій. США назвали приблизні терміни постачання бойових танків до атакованої країни.

Путін та Сі Цзіньпін підписали угоду про стратегію

На урочистій церемонії у Кремлі Путін та Сі Цзіньпін підтвердили своє стратегічне партнерство новими угодами. Було підписано дві угоди про партнерство та про стратегічне співробітництво між сусідами до 2030 року, сказав Путін під час спільного виступу. Сі Цзіньпін високо оцінив «конструктивні переговори» з Путіним та сказав про розширення торговельно-економічного співробітництва з Росією.

На переговорах також було обговорено війну в Україні. Путін високо оцінив китайський документ щодо України, який багато хто зустрів скептично: «Ми вважаємо, що багато позицій мирного плану, висунутого Китаєм, відповідають російським підходам і можуть бути взяті за основу для мирного рішення, як тільки Захід і Київ будуть готові».

Китай, за загальним визнанням, представив так званий мирний план для України і неодноразово наголошує на нібито нейтральній позиції. Насправді ця азіатська країна ніколи не засуджувала свого союзника Росію за вторгнення в Україну. Для Путіна триденний візит із Пекіна був зручний ще й тим, що дозволив йому показати, що він не перебуває у міжнародній ізоляції – незважаючи на ордер на його арешт, нещодавно виданий Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Читайте також:  Чиновники та військкоми – нові підслідні СБУ

Бербок висловлює розчарування з приводу поїздки Сі до Москви

Міністр закордонних справ Анналена Бербок висловила розчарування щодо візиту Сі до Москви. Цей візит був би «можливістю для Китаю виконати свою відповідальність та роль постійного члена Ради Безпеки», – сказала політик «зелених» у кулуарах закритого засідання парламентської групи «зелених» у Веймарі.

Генеральний секретар НАТО попереджає Китай

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг Китай від постачання зброї Росії. Такий крок означав би підтримку незаконної війни та її продовження, заявив норвежець у Брюсселі. За його словами, поки що немає доказів того, що Китай постачає Росії зброю, але є ознаки того, що Росія запитувала зброю і що Пекін розглядає такий крок.

США поставлять танки Abrams до осені

США хочуть поставити Україні вже обіцяні танки “Абрамс” до осені. Представник міністерства оборони США Пет Райдер заявив у Вашингтоні, що міністерство вирішило поставити Києву танк M1A1 Abrams замість нового варіанта M1A2. Це дозволить значно скоротити терміни постачання та відправити танки в Україну до осені.

Зеленський згадує перші успіхи після початку війни

Тим часом Зеленський згадав про перші успіхи своєї армії рік тому. 21 березня 2022 року було виграно бій за село Мощун недалеко від столиці Києва, сказав він у своєму вечірньому відеозверненні. «Це був перший великий крок нашої держави до перемоги у цій війні».

«Ми прийдемо до такого ж результату і в інших наступальних діях», – висловив упевненість Зеленський, у тому числі щодо Донбасу на сході України, де нині точаться сильні бої. Український прапор також знову майорить на чорноморському півострові Крим, який Москва анексувала у 2014 році порушуючи міжнародне право.

Читайте також:  Ситуація у війні з Україною на 30 червня

Розслідування «дискредитації армії

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти голови правозахисного центру «Меморіал» Олега Орлова за нібито «неодноразову дискредитацію армії». Про це повідомила лауреат Нобелівської премії миру організація “Меморіал” у своєму Telegram-каналі. Максимальне покарання за це в Росії нещодавно збільшили до 15 років позбавлення волі. Вранці співробітники поліції провели обшук у квартирі Орлова та інших провідних членів «Меморіалу».

Що буде важливим сьогодні

Після зустрічей із лідером Кремля Путіним у Москві глава китайської держави та лідер партії Сі Цзіньпін планує сьогодні вирушити додому. Спочатку нічого не було відомо про можливі публічні призначення в останній день його поїздки.

У Швеції парламент голосуватиме з питання про вступ країни до НАТО. Очікується, що більшість депутатів проголосують за. Однак навіть після того, як шведський парламент проголосує «за», на шляху до вступу Швеції до НАТО все ще залишаються перешкоди. Усі 30 нинішніх членів НАТО повинні ратифікувати прийняття Швеції до Альянсу. Однак Угорщина та Туреччина ще не дали зеленого світла. Анкара вже довгий час блокує вступ Швеції до альянсу, здебільшого на тій підставі, що Швеція не вживає достатніх заходів проти терористичних організацій.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я