Сі Цзіньпін запросив Путіна до Китаю

31

Глава китайської держави перебуває у Москві із триденним державним візитом. Сі Цзіньпін планує ухвалити Володимира Путіна в Пекіні наприкінці цього року. А ордер на арешт?

 

Сі Цзіньпін запросив Путіна до Китаю

Державний і партійний лідер Китаю Сі Цзіньпін запросив президента Росії Володимира Путіна і прем’єр-міністра Михайла Мішустіна відвідати Пекін з візитом у відповідь. Під час зустрічі з главою російського уряду в Москві Сі Цзіньпін сказав: «Я запрошую вас відвідати Китай якнайшвидше». Він також додав, що Путіну буде рада в Народній Республіці наприкінці цього року.

Лідер Кремля минулого тижня перебуває під міжнародним ордером на арешт за військові злочини в Україні. Китай та Росія, однак, не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Сі знаходиться в Москві до середи з триденним державним візитом. Після зустрічі з Мішустіним на порядку денному стояв новий раунд переговорів із Путіним. Глави двох держав уже розмовляли протягом кількох годин у понеділок. Після цього, за словами російських джерел, вони мають намір випустити спільну заяву для преси. Спільної прес-конференції не буде.

Згідно з офіційною інформацією, на зустрічі з Мішустіним обговорювалися здебільшого питання економічного співробітництва. Глава уряду оцінив вартість двосторонніх інвестиційних проектів у суму, еквівалентну понад 154 мільярдам євро. Мішустін також висловився за створення сухопутного коридору для зерна та інших сільськогосподарських товарів із Росії до Китаю.

Нещодавно під час переговорів щодо продовження зернової угоди з Україною Москва поскаржилася, що західні санкції перешкоджають постачанню російських сільськогосподарських товарів.

Китай вважається близьким союзником Росії. Пекін не засудив агресивної війни Росії проти України. У той же час Китай позиціонує себе посередником. Захід побоюється, що Китай може постачати зброю сусідній країні.

Читайте також:  Чого чекати у червні? Короткий огляд

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я