Як краще підготуватися до бігового сезону на свіжому повітрі?

47

З першими теплими променями сонця та настанням весни можна відновлювати пробіжки на довгі дистанції. Однак будь-який спорт, тим більше після зимової паузи, вимагає підготовки – тіло треба знову привчити до навантажень та зробити це поступово. Поради, як найкраще підготуватися до пробіжок на свіжому повітрі, узагальнила страхова компанія Gjensidige Latvia.

“Рухливий і здоровий спосіб життя – запорука здоров’я і хорошого самопочуття. Займатися фізичними навантаженнями потрібно в будь-якому віці – і в дитинстві, і в юності, і в старості. Однак важливо знати свою можливість і розуміти свою фізичну форму. Якщо ви не звикли до регулярних тренувань , починати їх слід поступово, привчаючи тіло до певних рухів та навантажень. Наприклад, якщо ви тільки почали бігати, ви ще не зможете пробігти марафон. Однак згодом ця мета буде досягнута. Підготовка важлива, щоб не перевантажувати і не травмувати себе”, пояснює Рімантс Лієпіньш, головний організатор бігових змагань Gjensidige Stirnu buks.

Не забувайте про розминку

Розминка необхідна перед будь-яким фізичним навантаженням – вона допоможе убезпечити вас від різних травм. Ви можете почати з легкої пробіжки або ходьби, потім продовжити динамічну розтяжку тіла та суглобів.

Також не слід різко припиняти тренування – серцю потрібно дати ще кілька хвилин, щоб воно заспокоїлося після отриманого навантаження. Тому краще закінчити тренування статичною розтяжкою — повільно, задіявши всі групи м’язів. Це допоможе покращити ваше самовідчуття наступного дня, запобігти скутості та болю в м’язах.

Підготовчий процес та тренування

Ніщо не допоможе вам так підготуватися до бігу, як тренування. Щоб не нашкодити своєму тілу та не отримати травми, важливо вибрати таку дистанцію, яка відповідатиме вашій фізичній формі.

Читайте також:  5 способів підняти собі настрій, якщо ви постійно зайняті

Якщо ви вирішили брати участь у марафоні, не намагайтеся за день до змагань пробігти ту саму дистанцію, що й у день перегонів. Вам потрібно відпочити та набратися сил на майбутній день. Пам’ятайте, що ознака продуктивного тренування – це гарне самопочуття.

Правильне харчування

Їжа, яку ви приймаєте, також відіграє важливу роль. Правильне і багате на вуглеводи харчування, особливо перед майбутнім марафоном і в день його проведення — це важливий чинник, адже воно дасть таку необхідну енергію та сили, а також допоможе легше справлятися з навантаженням. Споживання достатньої кількості води також дуже важливе.

Одяг, що відповідає погоді

Щоб пробіжка пройшла успішно і ви почувалися добре під час неї, вибір відповідного одягу — одна з найважливіших умов. Не забудьте подивитися прогноз погоди: якщо погода обіцяє бути дощовою, вибирайте одяг, який швидко сохне і не вбирає багато вологи. Навпаки, якщо обіцяють теплу та сонячну погоду – вибирайте легший одяг.

Дуже важлива відповідна взуття, що підходить для стопи бігуна, а також ціль і умови, в яких вона використовуватиметься. Щоб почуватися впевнено, що одяг та взуття зручні, ніщо не тисне і не треть – приміряйте їх вже на тренуваннях. Таким чином, ви забезпечите собі приємну пробіжку.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я