Війна в Україні: після бунту ПВК Вагнер

31
Агресивна війна Росії проти України завдає все більшої шкоди самій Росії, вважає керівництво у Києві після бунту ПВК Вагнер. Очевидно, «що війна повертається до рідного порту», ​​сказав президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Залишилося незрозумілим, чи мав на увазі економічні проблеми Росії чи короткочасне повстання найманців «Вагнера» у вихідні. «Чим довше триває російська агресія, тим більших збитків вона завдає самій Росії», – сказав Зеленський.

Зеленський застерігає від диверсії на Запорізькій атомній електростанції

Український лідер попередив про ризики безпеки навколо контрольованої російськими військами Запорізької атомної електростанції, найбільшої у Європі. «На жаль, увага світової громадськості до існуючої російської загрози на Запорізькій атомній електростанції все ще недостатня», – нарік Зеленський. За його словами, західні партнери України отримали всі наявні розвіддані про російські плани щодо АЕС. «Ми повинні вжити дуже конкретних заходів, усі разом у світі, щоб запобігти будь-яким радіаційним інцидентам», – попередив він, маючи на увазі можливу диверсію на АЕС з боку російських окупантів.

Київ все ще сподівається на запрошення вступити до НАТО

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, який відбудеться за два тижні, Україна робить «все можливе, щоб саміт мав реальний зміст», – продовжив Зеленський. Рішення на користь України на зустрічі – це єдино можливі позитивні рішення для безпеки в Європі та Альянсу загалом». Незважаючи на прогнози про протилежне, Київ продовжує сподіватися на запрошення вступити до оборонного альянсу.

Авіаудари по портовому місту Одеса – тривога у Києві

Вночі південне українське портове місто Одеса було атаковане ракетами та так званими безпілотниками-камікадзе. У місті було чути декілька вибухів, повідомило українське інформаційне агентство Укрінформ. Докладніша інформація не наводиться. У столиці України Києві та інших регіонах країни також було оголошено повітряну тривогу. Незадовго до цього українські ВПС попередили про можливі російські атаки крилатими ракетами, запущеними з кораблів у Чорному морі.

Читайте також:  Нові атаки російських безпілотників на Київ

Литва закликає до зміцнення східного флангу Нато

Президент Литви Гітанас Науседа закликає до подальшого зміцнення східного флангу Нато після повстання російської приватної армії Вагнера проти керівництва у Москві. Якщо начальник Вагнера Євген Пригожин опиниться у вигнанні в Білорусі з неясними намірами, необхідно посилити безпеку східного кордону, сказав глава держави балтійської країни ЄС та НАТО. Литва межує з Білоруссю та російським балтійським ексклавом Калінінградом.

За словами Кремля, Пригожину було дозволено безкарно виїхати до Білорусі після невдалого повстання у вихідні дні. У неділю, однак, було ще неясно, чи Пригожин перебуває на шляху до сусідньої країни, тісно пов’язаної з Росією, чи він уже прибув туди. Багато експертів вважають президента Росії Володимира Путіна ослабленим, незважаючи на його успіхи у боротьбі за владу. У неділю Кремль мовчав з приводу цих подій.

Китай підтримує зусилля Росії щодо підтримки стабільності

Китай заявляє, що підтримує зусилля Росії щодо підтримки національної стабільності. Після заворушень у Вагнері в короткій заяві міністерства закордонних справ Пекіна говорилося: «Це внутрішня справа Росії». Як «дружній сусід» та партнер зі стратегічної співпраці, «Китай підтримує Росію у підтримці національної стабільності та досягненні розвитку та процвітання».

Що день принесе

Міністри закордонних справ країн ЄС мають зустрітися у Люксембурзі, щоб обговорити боротьбу за владу в Росії та можливі наслідки для війни в Україні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також буде присутній на відеозв’язку.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вирушить до Литви, щоб подивитися на вчення бундесверу з литовською армією. Разом з Пісторіусом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, посли Північноатлантичної ради, президент Литви Гітанас Науседа та міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас спостерігатимуть за маневрами Griffin Storm.

Читайте також:  Як Україна відновлює енергетику: реальні історії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я