Війна в Україні: після бунту ПВК Вагнер

28
Агресивна війна Росії проти України завдає все більшої шкоди самій Росії, вважає керівництво у Києві після бунту ПВК Вагнер. Очевидно, «що війна повертається до рідного порту», ​​сказав президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Залишилося незрозумілим, чи мав на увазі економічні проблеми Росії чи короткочасне повстання найманців «Вагнера» у вихідні. «Чим довше триває російська агресія, тим більших збитків вона завдає самій Росії», – сказав Зеленський.

Зеленський застерігає від диверсії на Запорізькій атомній електростанції

Український лідер попередив про ризики безпеки навколо контрольованої російськими військами Запорізької атомної електростанції, найбільшої у Європі. «На жаль, увага світової громадськості до існуючої російської загрози на Запорізькій атомній електростанції все ще недостатня», – нарік Зеленський. За його словами, західні партнери України отримали всі наявні розвіддані про російські плани щодо АЕС. «Ми повинні вжити дуже конкретних заходів, усі разом у світі, щоб запобігти будь-яким радіаційним інцидентам», – попередив він, маючи на увазі можливу диверсію на АЕС з боку російських окупантів.

Київ все ще сподівається на запрошення вступити до НАТО

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, який відбудеться за два тижні, Україна робить «все можливе, щоб саміт мав реальний зміст», – продовжив Зеленський. Рішення на користь України на зустрічі – це єдино можливі позитивні рішення для безпеки в Європі та Альянсу загалом». Незважаючи на прогнози про протилежне, Київ продовжує сподіватися на запрошення вступити до оборонного альянсу.

Авіаудари по портовому місту Одеса – тривога у Києві

Вночі південне українське портове місто Одеса було атаковане ракетами та так званими безпілотниками-камікадзе. У місті було чути декілька вибухів, повідомило українське інформаційне агентство Укрінформ. Докладніша інформація не наводиться. У столиці України Києві та інших регіонах країни також було оголошено повітряну тривогу. Незадовго до цього українські ВПС попередили про можливі російські атаки крилатими ракетами, запущеними з кораблів у Чорному морі.

Читайте також:  Війна в Україні 6 листопада

Литва закликає до зміцнення східного флангу Нато

Президент Литви Гітанас Науседа закликає до подальшого зміцнення східного флангу Нато після повстання російської приватної армії Вагнера проти керівництва у Москві. Якщо начальник Вагнера Євген Пригожин опиниться у вигнанні в Білорусі з неясними намірами, необхідно посилити безпеку східного кордону, сказав глава держави балтійської країни ЄС та НАТО. Литва межує з Білоруссю та російським балтійським ексклавом Калінінградом.

За словами Кремля, Пригожину було дозволено безкарно виїхати до Білорусі після невдалого повстання у вихідні дні. У неділю, однак, було ще неясно, чи Пригожин перебуває на шляху до сусідньої країни, тісно пов’язаної з Росією, чи він уже прибув туди. Багато експертів вважають президента Росії Володимира Путіна ослабленим, незважаючи на його успіхи у боротьбі за владу. У неділю Кремль мовчав з приводу цих подій.

Китай підтримує зусилля Росії щодо підтримки стабільності

Китай заявляє, що підтримує зусилля Росії щодо підтримки національної стабільності. Після заворушень у Вагнері в короткій заяві міністерства закордонних справ Пекіна говорилося: «Це внутрішня справа Росії». Як «дружній сусід» та партнер зі стратегічної співпраці, «Китай підтримує Росію у підтримці національної стабільності та досягненні розвитку та процвітання».

Що день принесе

Міністри закордонних справ країн ЄС мають зустрітися у Люксембурзі, щоб обговорити боротьбу за владу в Росії та можливі наслідки для війни в Україні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також буде присутній на відеозв’язку.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вирушить до Литви, щоб подивитися на вчення бундесверу з литовською армією. Разом з Пісторіусом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, посли Північноатлантичної ради, президент Литви Гітанас Науседа та міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас спостерігатимуть за маневрами Griffin Storm.

Читайте також:  Фінська мафія не має зброї з України — спростування

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :