AfD виграла вибори глави округу

40

Лідер AfD у Тюрінгії Бйорн Хеке оголосив про прорив, і ось він стався: Роберта Зесельмана було обрано першим у Німеччині главою округу від AfD. Для Хек це тільки початок.

 

AfD виграла вибори глави округу – тепер вона хоче більше

AfD виграла вибори, і це викликає тривогу у мешканців.

Вона боїться, що AfD одного разу опиниться в уряді, каже жінка похилого віку із Зоннеберга в день виборів до районної ради. Мова та риторика Бйорна Хеке нагадали їй націонал-соціалістів.

Кілька годин тому стало зрозуміло, що партія, яку у Тюрінгії Державне відомство із захисту конституції відносить до вкрай правих, перемогла на виборах до окружної ради у невеликому окрузі на кордоні з Баварією.

Роберт Зессельманн, адвокат та член земельного парламенту, став першим у Німеччині керівником округу від AfD, вигравши у другому турі у свого опонента від ХДС Юргена Кёппера. Раніше Ліві, СДПН, Зелені та СвДП створили своєрідний альянс і закликали до обрання Кеппера, щоб запобігти появі ландрату AfD – марно.

Прихильники AfD у Зоннеберзі святкували перемогу ейфорично – разом із лідером AfD у землі Бьорному Хеку та федеральним лідером Тіно Хрупаллою. «Окружний адміністратор Зессельманн у Зоннеберзі. Це бомба! – кричав лідер району AfD Фалько Граф, коли було оголошено результат. На передвиборчій вечірці AfD Хеке заявив між синіми повітряними кулями та німецькими прапорами, що із Зоннеберга виходить «сяйво політичної погоди».

Тільки початок?

Хеке вже наперед підкреслив, що надає великого значення місцевим виборам – на шляху до участі в уряді. Наступного року відбудуться вибори у Тюрінгії, Саксонії та Бранденбурзі.

Досі AfD була повністю ізольована політично на федеральному та земельному рівнях. Хеке хоче зруйнувати цю ізоляцію. Він сказав після обрання Зессельмана, що 2024 року у східній Німеччині можна буде «влаштувати політичний землетрус».

Читайте також:  Бенедикт був "великим майстром катехизації"

В останніх опитуваннях AfD набирає чинності по всій країні; наприклад, у Тюрінгії, де Хек працює, вона вийшла на перше місце, випередивши Ліву партію. Проте досі вона не могла визначати політику – принаймні побічно, допомагаючи ХДС та ВДП досягти більшості.

Тепер людина з AfD має управляти округом. У Тюрінгії, де AfD демонструє особливо праві погляди. Увечері після виборів Зессельман оголосив, що він йде зі свого місця в парламенті землі і що його першим завданням буде турбота про бюджет округу. Він також хоче знайти підхід до своїх політичних опонентів. Тепер він бачить свою партію на шляху стати народною партією.

Настрій у Зоннеберзі

Округ Зоннеберг – один із найменших у Німеччині, тут говорять на франконському діалекті. Нещодавно цей район викликав політичний переполох, коли колишній голова Управління захисту конституції Ханс-Георг Маассен (ХДС) виставив свою кандидатуру на виборах до Бундестагу – і програв своєму супернику з СДПН. У Тюрингії цей округ вважається економічно сильним регіоном, рівень безробіття тут нижчий за середній по землі.

«Я не думаю, що він зможе багато чого змінити як керівник округу», – сказала жінка похилого віку на ринковій площі Зоннеберга ще до оголошення результатів виборів. “Але я боюся, якщо їх стане все більше і більше після цього і вони потраплять до уряду”.

Зессельман виграв вибори з вимогами, які він ніколи не зможе провести в життя на посаді голови району – наприклад, вихід з валютного союзу євро. За словами трьох молодих чоловіків, які в день виборів гуляли містом Зоннеберг, AfD така сильна в їхньому окрузі, тому що люди незадоволені федеральною політикою. «Але це не спосіб вирішення проблем у демократичному суспільстві», – нарікає один із них.

Читайте також:  Німці наплювали на Китай, співпрацюючи з Тайванем

Думка експерта

На думку Маттіаса Квента, дослідника екстремізму з Магдебурга, перемога Зессельманна на виборах має «символічне значення загальнонаціонального масштабу», як він сказав Redaktions Netzwerk Deutschland (RND). “Реальні можливості окружного адміністратора в окрузі з населенням 54 000 осіб обмежені, але ця перемога на виборах дає AfD центральну позицію для атаки на політику землі та федерації.”

Крім того, результати виборів є підтвердженням «вкрай правого курсу радикалізації» Хеке. Експерт вважає за можливе навіть те, що успіх AfD на виборах може стати відправною точкою для «нормалізації та легітимізації співпраці між AfD та ХДС».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я