Зеленський знову проситься до НАТО

41

Він обговорив спільну лінію з президентом Польщі Анджеєм Дудою для саміту НАТО у Вільнюсі в липні, сказав він у своєму щоденному відеозверненні. «Це саме той момент, коли російські припущення про те, що хтось у НАТО все ще боїться Росії, мають бути повністю анульовані, – сказав він.

Страхи та хибне ставлення до Москви підживлюють «агресивні амбіції Росії», сказав Зеленський. Україна ж показала, як нейтралізувати цю агресію – і цим сприяла зміцненню НАТО, на його думку.

Усі руїни мають бути відновлені

Крім того, глава української держави повідомив про підготовку до конференції в Лондоні, яка має відновити його країну. За його словами, його турботою є відновлення всіх руїн в Україні. «Якщо руїни зникнуть, то програє не лише агресор, а й сама ідея агресії», – сказав він.

При цьому він знову розкритикував недостатнє застосування санкцій проти Росії. Як і напередодні, він згадав про російський ракетний удар – цього разу портовим містом Одеса. Багато компонентів цих ракет надійшли з-за кордону. Якби санкції застосовувалися послідовно, Росія б більше не змогла обстрілювати Україну, стверджує Зеленський.

Київ повідомляє про великі російські втрати після українського наступу

Українські військові завдали великих втрат російським окупаційним силам у ході наступу – принаймні так стверджує уряд. “Українська армія, незважаючи на російські брехливі новини про протилежне, зазнала лише незначних втрат під час наступу в порівнянні з окупантами”, – написала в Telegram заступник міністра оборони України Ганна Мальяр. За її словами, співвідношення у районі Бахмута становить майже 1:9, на півдні України – 1:5. Ці цифри неможливо перевірити незалежно.

В останні кілька днів російське міністерство оборони неодноразово заявляло, що воно зірвало український наступ і зазнало тяжких втрат атакуючим військам. Лідер Кремля Володимир Путін, посилаючись на дані міністерства, говорив про «катастрофічні втрати» Києва. Мальяр спростувала ці заяви, назвавши їх частиною кампанії дезінформації, спрямованої на деморалізацію.

Читайте також:  Українська зброя в руках фінської мафії - вигадка РФ

Український наступ, який триває з початку червня, судячи з повідомлень ЗМІ, просувається повільно. Військ вдалося захопити кілька сіл на півдні України і відтіснити росіян на флангах в районі Бахмута. Проте українцям поки що не вдалося прорвати фронт. На півдні України просуванню військ також заважають зливи.

Пост про довірену особу чеченського лідера Кадирова

Тим часом голова Чечні Рамзан Кадиров викликав збентеження повідомленням про розшук свого двоюрідного брата, депутата Держдуми Адама Делімханова. Спершу глава російської республіки написав, що Делімханов зник у зоні бойових дій в Україні. Він просто не зміг його знайти. “Він не виходить на зв’язок”.

За кілька годин Кадиров заявив у Telegram, що Делімханов не зник і не був убитий, «навіть не поранений». Він роздмухав чутки про зникнення свого двоюрідного брата насамперед для того, щоб обдурити українські ЗМІ.

Бойовики Кадирова, відомі своєю особливою жорстокістю, беруть участь в агресивній війні Росії проти України і зовсім недавно були перекинуті, зокрема, до Маржинки. Російські війська вже кілька місяців намагаються захопити це практично зруйноване містечко на захід від Донецька.

Росія: Пожежа на тепловій електростанції призвела до дефіциту електроенергії у Ростові

Тим часом на півдні Росії, неподалік кордону з Україною, сталася пожежа на тепловій електростанції. Близько 150 співробітників електростанції в Новочеркаську було евакуйовано вчора, за даними Громадянської оборони Росії. Роботу станції було тимчасово припинено. Губернатор Ростовської області Василь Голубєв повідомив у Telegram, що троє робітників постраждали. На опублікованих в Інтернеті відеозаписах з місця події видно чорні клуби диму, що піднімаються з даху електростанції.

Громадянська оборона заявила в Telegram про витік газу як причину пожежі та виключила «зовнішню дію». Останнім часом промислові підприємства кілька разів спалахували після атак безпілотників.

Читайте також:  ЄС не відкидає передачу заморожених активів РФ Україні

Теплоелектростанція є найважливішим постачальником енергії у Ростовській області. У зв’язку із зупинкою електростанції через пожежу населення області очікує на дефіцит електроенергії, написав Голубєв. Вчора місцеві російські ЗМІ вже повідомляли про повсюдні відключення електроенергії в регіоні. Новинки поширили фотографії непрацюючих електробусів у Ростові.

Що буде важливим сьогодні:

Міністри оборони країн НАТО зустрічаються у Брюсселі. Однією з цих питань буде координація подальшої військової допомоги Україні.

Тим часом у самій Україні точаться бої на півдні країни, де війська Зеленського хочуть повернути окуповані території. Там же очікують на голову Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі для інспекції Запорізької атомної електростанції. Після руйнування греблі Каховки водосховище, з якого атомна електростанція бере воду для охолодження, продовжує танути.

Після того, як учора візит Гроссі було відкладено з міркувань безпеки, невідомо, коли аргентинець з’явиться там. Радник російської атомної компанії Росенергоатом повідомив державному інформаційному агентству Тасс, що Гроссі «ймовірно» проінспектує атомну станцію в четвер.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я