Похід за миром 1000 км

30

Зі сходу на захід протягом майже 1000 кілометрів: мирний похід «Друзів природи Німеччини» проходить 67 етапів від Страсбурга у Франції до меморіалу концентраційного табору Терезієнштадт у Чехії. Маршрут вперше перетинає Саксонію і починається у Вільній державі цієї п’ятниці (16 червня) у Плауені в регіоні Фогтланд, повідомила керівник походу Катрін Клауберт-Хесс з місцевої групи Naturefriends. Під девізом «Світ у русі 2023» учасники хочуть провести пішу демонстрацію на підтримку миру та глобального роззброєння.

Координатор Яннік Кізель з берлінської організації «Друзі природи Німеччини» задоволений ходом найтривалішої на сьогоднішній день демонстрації світу в Німеччині. Світ у русі» розпочалася 26 квітня у Європейського парламенту у Страсбурзі. “Ми змогли поспілкуватися з багатьма муніципалітетами та мерами, і нас добре прийняли на місцях”, – говорить Кізель. На даний момент близько 2000 учасників взяли участь в окремих етапах, включаючи Саарбрюккен, Нюрнберг та Бамберг.

Ще до початку агресивної війни Росії в Україні існувала мирна прогулянка, наголосив Кізель. На той час «Друзьям природи» вдалося охопити десятки тисяч людей, вони виступили перед більш ніж 40 мерами міст та провели кампанію за мир та роззброєння. «Але зараз ми помічаємо сильну невизначеність та різні позиції. У нас немає єдино правильного рішення, але ми хочемо сприяти спілкуванню».

За його словами, організація «Друзі природи Німеччини», яка налічує 65 000 членів у 540 місцевих групах, часто виникала із соціал-демократичних асоціацій та спортивних груп. «Особливо у Саксонії. Ми з нетерпінням чекаємо на пейзажі та історію», – сказав Кізель. Тур розпочнеться через колишній кордон від Хофа у Баварії до Плауена у Саксонії.

Потім у Плауені заплановані бесіди з місцевими політиками, громадянами та участь у святкуванні 17 червня, сказав Клауберт-Хес. «Наступні етапи пройдуть туристичними стежками вздовж Каммвега від Фогтланда до гір Ерцгебіргу». Після Циннвальда буде етап у «Друзі природи Дрездена» у столиці землі (1 липня) – зі святкуванням 30-річчя «Друзів природи Саксонії». Поїздка до Терезієнштадту та похід туди ознаменують закінчення Походу миру 2023 року (2 липня).

Читайте також:  Тропічний шторм "Габріель" вирує у Новій Зеландії

«Я виріс у світі. Заради цього варто пройти кілька кілометрів», – сказав Клауберт-Хес. Організація Naturfreunde Plauen була заснована у 1909 році в соціал-демократичному контексті як спортивна асоціація та пропонує 203 членам крім пішого туризму інші види спорту, такі як біг чи велоспорт.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я