Junge Alternative знову під підозрою

12

Згідно з заявою AfD, Федеральне відомство із захисту конституції не продовжуватиме розглядати її молоду організацію Junge Alternative (JA) як правоекстремістський рух, але «на даний момент» знову розглядатиме її як підозрілу справу та спостерігатиме за нею. Це підтвердив Deutsche Presse-Agentur (DPA) лідер сопартійців Тіно Хрупалла.

Офіс запевнив, що “тимчасово призупинить” класифікацію, а також “видалив усі прес-релізи про це”, сказав він. «В результаті JA – з сьогоднішнього дня – більше не є заходом, що охороняється, не розглядається як такий і не дотримується як такого». Передісторією цього є відповідне спрощене провадження, яке AfD та JA подали до адміністративного суду Кельна проти класифікації JA. Зв’язатися із судом для отримання коментарів не вдалося.

У відповідь на запит представник відомства заявив, що Федеральне відомство не буде публічно коментувати це питання у зв’язку з розглядом і з поваги до суду. За інформацією dpa, засекречення буде скасовано до ухвалення рішення з цього питання, щоб дати суду можливість провести належну експертизу.

«Праве екстремістське починання, що охороняється»

Наприкінці квітня служба внутрішньої розвідки оголосила, що у майбутньому вона класифікуватиме ДЖА як правоекстремістську організацію та слідкуватиме за нею. Крім того, було названо ще дві групи так званих нових правих – Інститут державної політики (IfS) та об’єднання «Ein Prozent».

«Більше немає жодних сумнівів у тому, що ці три групи людей ведуть антиконституційну діяльність», – заявив тоді президент Verfassungsschutz Томас Хальденванг. У заяві його відомства говорилося: «JA пропагує Велкішську концепцію суспільства, засновану на базових біологічних припущеннях».

У екстреній апеляції, поданій AfD і JA до Адміністративного суду Кельна на початку цього тижня проти цього підвищення, Управління захисту конституції звинувачується, серед іншого, у «втручанні в демократичну конкуренцію незадовго до майбутніх земельних виборів у Баварії та Гессені», в той час, коли AfD знаходиться на так званому максимумі опитувань.

Читайте також:  Підлітки подали до суду держави для захисту клімату

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :