Війна в Україні: Обговорення українського наступу

27
Обговорення українського наступу стають пропогандистським мемом – так про нього говорять. За словами заступника міністра оборони України Володимира Гаврилова, настання українських військових з метою повернення окупованих територій, яке очікується найближчим часом, «приведе Росію в паніку». Президент Володимир Зеленський хоче, щоб світ знав “неприкриту правду про провини Росії в Україні”.

Обговорення українського наступу: Російська пропаганда дає хибне уявлення про ситуацію

Росіяни досі не розуміють, що їхня пропаганда показує їм хибну картину ситуації, сказав Гаврилов в інтерв’ю британській газеті The Independent у неділю. «Цю війну буде виграно на землі, а не на екранах телевізорів або в Інтернеті».

Хаврилов не назвав дату давно оголошеного та довгоочікуваного наступу. “Ми почнемо наш контрнаступ – коли і де, на даний момент не має значення”.

Він сказав, що Кремль довгий час приховував правду про російські втрати у війні від власного народу. Однак наступ змінить цю ситуацію, сказав він. “Не можна роками обманювати власний народ, особливо коли він бачить різницю на фронтах, коли він бачить убитих і поранених, коли він бачить сім’ї, які втратили дах над головою”, – сказав він. “Ви не можете приховувати смерть свого сина, чоловіка або брата”. За це, за його словами, Москва матиме наслідки.

Гаврилов розцінив місяці боїв навколо східноукраїнського міста Бахмут як свідчення зростаючої слабкості російської військової машини. Росія неминуче зіткнеться з катастрофою під Бахмутом рано чи пізно.

Обговорення українського наступу: Зеленський каже, що світ має дізнатися правду

За словами Зеленського, світ має дізнатися “всі факти російського терору” проти українців. «Важливо, щоб світ дізнався про те, що робить терористичну державу і як ми захищаємо життя людей», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. У цьому контексті він говорив про постійні нальоти російської артилерії на Херсон чи Харків, а також про «терор проти сіл у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей, пекла у Донецькій області».

Читайте також:  Ракетні обстріли з Лівану загострили ситуацію в Ізраїлі

Найголовніша мета Росії – зруйнувати безпеку як в Україні, так і скрізь у Європі, скрізь у вільному світі, сказав Зеленський. «Руйнування безпеки, принесення смерті та хаосу – це все, що робить терористичну державу».

Військовий представник: Росіяни тестують українську протиповітряну оборону

Російські військові використовують тактику, що постійно змінюється, щоб знайти способи обійти українську протиповітряну оборону. «Вони намагаються виснажити нашу протиповітряну оборону та знайти спосіб обійти її», – сказала Наталія Гуменюк, речник Південної групи військ України, в інтерв’ю національному телебаченню в неділю. «Вони використовують для цього все, що є в їхньому розпорядженні». За її словами, не шкодують лише високоточна зброя.

За допомогою різних місій російські військові шукають місця розташування українських зенітних установок. Крім того, часті повітряні атаки та дії російських ВПС посилюють психологічний тиск на українців та виснажують їхню оборону.

Наразі українська ППО оснащена низкою сучасних західних систем озброєння, включаючи американську систему Patriot та німецьку Iris-T.

Український генерал: ситуація на східному фронті «під контролем»

Ситуація на Східному фронті України «напружена, але контрольована», за словами головнокомандувача Олександра Сирського. Як повідомило у неділю військове керівництво, Сирський напередодні ознайомився із ситуацією на оперативних напрямках та обговорив подальші дії з відповідальними командирами. Насамперед це стосувалося оборони Бахмута та плану «завдання максимальної шкоди» протистоянням підрозділам найманців Вагнера.

За оцінкою Сирського, останніми днями російські збройні сили збільшили інтенсивність вогню з важкого озброєння, розгорнули сучаснішу техніку та перегрупували свої війська. «Це говорить про те, що противник не змінить своїх планів і робить все, щоб отримати контроль над Бахмутом і продовжити наступ», – цитує Сирський командувач групи армій «Схід».

Російські війська вже кілька місяців намагаються захопити Бахмут. За їхніми даними, вони вже майже повністю контролюють місто. Українські війська чинять запеклий опір, щоб завдати якомога більше втрат своїм супротивникам.

Читайте також:  Українські війська досягли нових успіхів на місцевості

Російські спецслужби організують демонстрації за кордоном

За даними низки ЗМІ, російські спецслужби проникають у великі західні міста чи влаштовують там демонстрації з пропагандистською метою. Газета «Süddeutsche Zeitung» повідомила в неділю, що метою є створення настроїв проти України або утруднення вступу Швеції до НАТО, посилаючись на витік документів, які, як стверджується, виходять із апарату безпеки Кремля.

Що буде важливим сьогодні

Закінчення Другої світової війни в Європі 1945 року відзначатиметься пам’ятними заходами та демонстраціями у багатьох місцях Німеччини у понеділок та вівторок. У Берліні заплановано кілька мітингів біля радянських меморіалів та Бранденбурзьких воріт. Поліція побоюється напруженості через агресивну війну Росії проти України. Початкова заборона на українські чи російські прапори була скасована судом.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я