Мало надії на швидке вирішення конфлікту

22

У Судані вже порушено кілька угод щодо припинення вогню. У вихідні сторони конфлікту знову зустрілися для переговорів у Саудівській Аравії. Але ознак прориву мало.

Судан: мало надії на швидке вирішення конфлікту

У Судані у вихідні знову спалахнули бої між армією та протиборчими Силами швидкої підтримки (RSF), незважаючи на перші непрямі переговори між представниками конфліктуючих сторін у Саудівській Аравії. За повідомленнями місцевих ЗМІ, переговори знову будуть присвячені припиненню вогню та створенню гуманітарних коридорів, але не міцному мирному рішенню. Пряма зустріч сторін переговорів у Джідді, Саудівська Аравія, не планувалася. Під час попередніх переговорів обидві сторони вже кілька разів домовлялися про припинення вогню та обіцяли створити гуманітарні коридори. Однак домовленості не було дотримано.

Бойові дії у кризовій країні тривали і у вихідні. За повідомленням арабського телеканалу “Аль-Джазіра”, суданська армія відтіснила протиборчі сили RSF від Нджали, столиці штату Південний Дарфур на заході країни. Дарфур взагалі-то вважається оплотом RSF. За повідомленнями ЗМІ та очевидців, у суботу авіаудари та артилерійські обстріли було завдано і по столиці Судану Хартуму.

У неділю вранці ситуація спочатку заспокоїлася, повідомив кореспондент Deutsche Presse-Agentur у Хартумі. Однак у другій половині дня, за повідомленнями ЗМІ, знову почалися повітряні атаки у районі президентського палацу у центрі столиці.

Боротьба за владу загострилася

У Судані в середині квітня загострилася боротьба, що давно назрівала, за владу між армією під командуванням де-факто президента Абдель Фаттаха аль-Бурхана і воєнізованим підрозділом RSF його заступника Мохаммеда Хамдана Дагло. З того часу в країні з населенням близько 46 мільйонів людей на північному сході Африки тривають кровопролитні бої між двома сторонами. У ході боїв загинуло кілька сотень людей, кілька тисяч дістали поранення.

Читайте також:  Москвичу дали вісім із половиною років за критику війни

Тим часом, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та інші гуманітарні організації відновили свою роботу в країні. Вони працюють за умов серйозних загроз безпеці. Вже у п’ятницю ВООЗ оголосила, що спільно з Об’єднаними Арабськими Еміратами доставила близько 30 тонн медикаментів літаком у Порт-Судан на сході країни. Це портове місто на Червоному морі стало місцем притулку для багатьох біженців, які намагаються дістатися Саудівської Аравії на кораблях. За даними ВООЗ, за допомогою медичних матеріалів та ліків можна допомогти 165 тисяч осіб.

У зв’язку з катастрофічною ситуацією Рада з прав людини ООН обговорить ситуацію в країні наступного четверга. Спеціальна сесія була скликана у Женеві на прохання Німеччини, Великобританії, Норвегії та США, як оголосили у п’ятницю ввечері прес-секретарі цього органу. Офіційна тема сесії – «вплив конфлікту у Судані на права людини».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я