Війна в Україні: німецькі Iris-T зберігають небо

10
Президент України Володимир Зеленський подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцю за «дуже потужну» допомогу Німеччини у протиповітряній обороні проти російських атак. “Блискучі німецькі системи Iris-T виявилися дуже ефективними у захисті нашого повітряного простору”, – сказав Зеленський учора у своєму вечірньому відеозверненні. Він також повідомив, що Німеччина передала Україні дуже ефективну американську систему протиповітряної оборони на кшталт Patriot. «Україна дуже вдячна за це», – сказав Зеленський після телефонної розмови із Шольцем. За словами Зеленського, з початку війни було збито понад 180 російських літаків, понад 130 вертольотів, понад 40 ракет та понад 1000 крилатих ракет, а також понад 1600 безпілотників. «Все це означає тисячі та тисячі врятованих вами життів, сотні місць із важливою інфраструктурою, які ви захистили».

Зеленський: Росія використовує слабкість

Водночас Зеленський вкотре дав зрозуміти, що Україні для власного захисту потрібно набагато більше допомоги від Заходу. «На жаль, наша країна не має достатньо високоякісних систем ППО, щоб захистити всю нашу територію та знищити всі ворожі цілі», – сказав він. Він сказав, що Росія використовує цю слабкість – як, наприклад, учора, коли удар безпілотника вразив житлові будинки та будівлю розвідувального управління у північно-східному місті Суми.

Зеленський підтвердив свою мету зробити Україну базою для протиракетного щита в Європі проти російських атак. «Це абсолютно необхідно та абсолютно можливо, – сказав він. За його словами, Європа може жити у світі лише за наявності гарантій безпеки. Дефіцит безпеки, з іншого боку, знову і знову «провокуватиме російську тиранію та агресію».

Україна захищається від вторгнення Росії вже понад 16 місяців. Захід підтримує країну, яка бореться за свою незалежність, мільярдами фінансової допомоги та важким озброєнням та боєприпасами. Наразі Україна хоче звільнити свої території, окуповані російськими військами, шляхом контрнаступу.

Читайте також:  Пілот вживав галюциногенні гриби

Шольц обіцяє «непорушну солідарність

У своїй вчорашній телефонній розмові Шольц (СДПН) та Зеленський обговорили політичну, військову та гуманітарну ситуацію в Україні. За словами прес-секретаря уряду Штеффена Хебестрайта, канцлер підтвердив «постійну та непорушну солідарність» з Україною. Німеччина продовжить свою підтримку, у тому числі у військовій сфері, у тісній координації з міжнародними партнерами.

Згідно з заявою Зеленського, українська та німецька позиції також були скоординовані на переговорах напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, Литва, наступного тижня. За повідомленнями ЗМІ, поки що не вирішено, чи Зеленський особисто буде присутній на саміті. Крім того, у телефонній розмові обговорювалися «майбутні гарантії безпеки» для України, за словами Києва. Подробиці не повідомляються.

Зернова угода під загрозою: країни ЄС розглядають можливість поступки

Шольц та Зеленський також закликали до продовження зернової угоди під егідою ООН, термін дії якої спливає 17 липня, оскільки це допоможе покращити світові постачання продовольства.

Щоб переконати Росію продовжити зернову угоду з Україною, у ЄС розглядаються можливі поступки. За словами дипломатів, Російському сільськогосподарському банку можуть запропонувати зазнати обходу санкцій ЄС. Відповідно банк міг би створити дочірню компанію, щоб мати можливість знову використовувати міжнародну мережу фінансових комунікацій Swift для обробки певних платежів. Нині через санкції, пов’язані з російською агресивною війною, він не може цього робити.

За інформацією агентства dpa, передумовою цих міркувань стали загрози Росії допустити закінчення в середині місяця терміну дії угоди про експорт українського зерна через Чорне море. Москва посилається на нібито існуючі обмеження на експорт російської сільськогосподарської продукції та добрив, ослаблення яких очікується в обмін на експорт українського зерна. У цьому контексті Росія також закликає до припинення санкцій проти свого державного сільськогосподарського банку, щоб легше обробляти платежі.

Читайте також:  Великий резервуар для AfD у Східній Німеччині

Востаннє санкції було продовжено на два місяці в середині травня.

Після вторгнення в Україну у лютому минулого року Росія протягом кількох місяців блокувала експорт зерна сусідньої країни. Влітку 2022 року за посередництва ООН та Туреччини було досягнуто згоди між двома ворогуючими сторонами, після чого постачання українського зерна відновилося. Нещодавно, в середині травня, угода була продовжена ще на два місяці – у поєднанні з вимогою Москви полегшити і її власний експорт.

Той факт, що ЄС не просто скасовує санкції проти сільськогосподарського банку, пов’язаний, за словами вчорашніх дипломатів, про те, що для цього, ймовірно, не було б необхідного консенсусу серед країн-членів. Дозвіл нової дочірньої компанії використовувати Swift, проте, мабуть, не завадило б противникам такого кроку.

Прихильники цього заходу вказують на те, що експорт зерна дуже важливий не лише для України, а й для країн-отримувачів в Африці та Азії. Крім того, на їхню думку, слід не допустити, щоб Росія звинуватила Захід у можливому зриві угоди.

Що стає важливим сьогодні

Україна продовжує контрнаступ із метою звільнення окупованих Росією територій. Російські військові, у свою чергу, намагаються запобігти прориву українських військ на укріпленій лінії фронту. Нещодавно українці відвоювали кілька територій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я