Ізраїль розвиває наступ на Західному березі

18
Ізраїльська армія продовжила військовий наступ на окупованому Західному березі протягом ночі. Внаслідок авіаударів та боїв на землі загинули щонайменше дев’ять осіб, повідомило палестинське міністерство охорони здоров’я. Ще близько 100 палестинців отримали поранення, 20 із них – тяжкі. За повідомленнями, принаймні один із загиблих був палестинським бойовиком.

Армія увійшла до палестинського міста Дженін у понеділок увечері, розпочавши свій перший великий наступ за останні 20 років. Згідно з власними заявами, вона захопила зброю та вибухівку та заарештувала кількох підозрюваних.

Тисячі людей тікають від бойових дій

Учора ввечері палестинські ЗМІ повідомили, що ізраїльська армія наказала палестинцям залишити табір біженців у Дженіні. На кадрах, що з’явилися в Інтернеті, видно, як багато людей виходять зі своїх будинків. Проте, за повідомленнями ізраїльських ЗМІ, представники ізраїльських служб безпеки заперечують, що було віддано такий наказ про евакуацію. За повідомленнями, тисячі людей тікали від бойових дій.

Густонаселене місто Дженін та його табір біженців із населенням близько 17 000 осіб вважаються оплотом палестинських бойовиків. Різні угруповання здебільшого фінансуються Іраном, заклятим ворогом держави Ізраїль.

«В останні місяці Дженін став притулком тероризму, звідки відбуваються підступні напади на ізраїльських чоловіків, жінок та дітей», – заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, виступаючи вчора увечері. “Ізраїльські солдати роблять все можливе, щоб уникнути загибелі мирних жителів, а Ізраїль робить все можливе, щоб здійснити своє право на самооборону”. За його словами, мета полягає в тому, щоб знищити всіх тих, хто хоче знищити нашу країну. Військовий наступ триватиме стільки, скільки потрібно «для виконання місії», – цитують Нетаньяху ізраїльські ЗМІ.

Більше жодної співпраці з питань безпеки

Палестинська автономія після зустрічі свого керівництва вчора ввечері знову заявила, що більше не співпрацюватиме з Ізраїлем з питань безпеки. Подібні заяви робилися Палестинською автономією і раніше, але насправді не були виконані. Обидві сторони обмінюються розвідувальною інформацією для запобігання терористичним атакам та координації великих операцій у зонах, контрольованих виключно Палестинською автономією. Крім того, мета полягає в тому, щоб не дати групам бойовиків перемогти в цьому районі.

Читайте також:  Обвал будинку в Алеппо - щонайменше 13 загиблих

Ситуація у сфері безпеки в Ізраїлі та на палестинських територіях тривалий час залишалася напруженою, але останнім часом насильство знову зросло. З початку року понад два десятки людей загинули внаслідок нападів палестинців. За той же період понад 140 палестинців було вбито внаслідок запеклих сутичок, військових операцій Ізраїлю або після власних нападів.

Ізраїль завоював Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим під час Шестиденної війни 1967 року. Палестинці претендують на ці території як частину своєї держави. Проте, вирішення близькосхідного конфлікту, що триває вже кілька десятиліть, на основі принципу двох держав видається дуже далеким.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я