Можливості розвідки сильно урізані: Шиндлер

14

Коаліційний уряд ХДС/ХСС та СДПН звинуватив Федеральну розвідувальну службу (Bundesnachrichtendienst) у тому, що вона надто пізно повідомила про повстання керівника російської ПВК Пригожина. Це також, ймовірно, обговорюватиме Бундестаг.

 

Можливості розвідки сильно урізані: Шиндлер

Колишній президент BND Герхард Шіндлер звинуватив політиків у тому, що останніми роками вони надто сильно скоротили можливості Федеральної розвідувальної служби. Можливості розвідки сильно урізані: «Той, хто ставить на шляху BND один юридичний валун за іншим, не повинен дивуватися, що це позначається на ефективності її збору інформації», – сказав 70-річний Герхард Шиндлер в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur .

Він додав: «Мутація діючої розвідувальної служби до адміністративного органу, який займається собою, є політично бажаною. Зміни в законі останніми роками призвели саме до цього».

Шиндлера було звільнено у червні 2016 року у зв’язку зі справою про прослуховування американською розвідкою АНБ даних по всьому світу та прослуховування BND телефонних розмов проти дружніх держав. Він очолював службу зовнішньої розвідки Німеччини з початку 2012 року. Тоді відомство канцлера відправило Шиндлера на тимчасову пенсію проти його волі.

СДПН розгляне питання про заміну в BND

Після збройного повстання голови російської найманської групи «Вагнер» Євгена Пригожина проти президента Росії Володимира Путіна, який стався тиждень тому, прозвучала критика з приводу того, що BND надто пізно поінформував уряд Німеччини. Портал новин «Піонер» повідомив, що СДПН розглядає можливість заміни президента BND Бруно Каля, який очолює службу з 2016 року.

Шіндлер заявив: «Ті, хто сьогодні закликає до заміни президента, самі брали участь у скороченні повноважень BND. Але відволікання уваги від своїх помилок не є вирішенням проблеми». За його словами, необхідне «термінове зміцнення оперативних можливостей служби та ретельне подолання численних юридичних перешкод».

Читайте також:  Пенсії по старості значно зросли

У нещодавно представленій стратегії національної безпеки уряду Німеччини йдеться про зміцнення аналітичних можливостей спецслужб, сказав Шіндлер. Посилення класичного збору інформації, з іншого боку, не зазначено як мету. «Це помилка, тому що я можу аналізувати лише в тому випадку, якщо я маю для цього розвідувальну інформацію».

Канцлер Шольц із непрямою критикою?

За інформацією dpa, звинувачення на адресу BND у зв’язку з подіями навколо групи Вагнера, ймовірно, зіграють свою роль цієї середи як у Комітеті із закордонних справ, так і в Комітеті парламентського контролю Бундестагу (PKGr), який відповідає за контроль над секретними службами та проводить таємні засідання.

Минулого тижня канцлер Олаф Шольц (СДПН) заявив у програмі ARD «Майшбергер» щодо повстання Пригожина, що спецслужби Німеччини «звичайно, не знали про нього заздалегідь». Він додав: “Але потім вони продовжували доповідати нам про те, що мало спостерігатися”. Ці зауваження сприйняли в залі засідань парламенту як непряма критика BND.

Шольц оголосив про намір обговорити питання про потік інформації з союзниками. Щодо повідомлень про те, що американським спецслужбам нібито було відомо раніше, він сказав: «Ми всі повинні будемо обговорити це разом – а також те, як справи з тими речами, які зараз є предметом спекуляцій».

У вихідні прозвучала критика на адресу BND, особливо з лав світлофорних партій СДПН та ВДП. Член парламенту від СДПН Улі Гретш сказав в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag: «Після «непоміченого» захоплення влади талібами в Афганістані, скандалу з подвійним агентом у грудні минулого року та нападу на газопровід «Північний потік 2», нинішні повідомлення знову кидають зв’язку BND з іншими великими спецслужбами». Гретш є членом ПКГР. Він заявив, що на наступному засіданні BND доведеться відповідати на незручні питання.

Читайте також:  ЄС та правосторонній зсув між Північчю та Півднем

Представник ВДП: «Події дуже часто застають нас зненацька»

Голова комітету Бундестагу з розслідування подій в Афганістані Ральф Штегнер (СДПН) сказав “Der Spiegel”: “Зараз події занадто часто застають нас зненацька”. Представник із зовнішньої політики парламентської групи СвДП Ульріх Лехте розкритикував: «Інформація BND про внутрішнє життя Росії була явно мізерною». Депутат Сара Нанні (Зелені) сказала газеті: “Виразно, ситуація розчаровує”. Але, за її словами, надто легко звинувачувати BND. Все це також питання ресурсів.

Тиждень тому ватажок Вагнера Пригожин захопив, зокрема, південне російське місто Ростов-на-Дону, а потім рушив своїх бійців у бік Москви. Приблизно за 200 кілометрів від російської столиці він несподівано здався. Путін обіцяв Пригожину та його бійцям його підрозділів імунітет від судового переслідування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я