Що потрібно знати про базовий посібник на дитину

15

Базова допомога на дитину обговорюється вже багато років – федеральний уряд хоче запровадити її під час свого законодавчого періоду. Після довгих суперечок закон про допомогу може нарешті прийняти.

 

Що потрібно знати про базовий посібник на дитину

Світлофорна коаліція хоче покращити можливості для всіх дітей та боротися з бідністю шляхом запровадження базової допомоги на дитину. Для цього необхідно об’єднати різні державні допомоги для дітей та сімей з дітьми. Соціальні асоціації, організації захисту дітей та сім’ї вже давно говорять про базову допомогу на дитину. Після літніх канікул уряд надасть деталі плану.

Що таке базова допомога на дитину?

На цей час існують різні посібники для сімей з дітьми. Наприклад, щомісячна допомога на дитину або допомога на дитину для людей з низькими доходами. Проте за деякими з цих посібників доводиться звертатися до різних інстанцій різними каналами – найчастіше сім’ї навіть не знають, що мають на них право.

За оцінками Федерального міністерства у справах сім’ї, допомога на дитину отримує лише кожна третя дитина, яка має на неї право. У математичному вираженні це означає, що близько 1,5 мільйонів дітей залишаються без допомоги. Нова базова допомога на дитину повинна усунути цей хаос – і зробити державну допомогу для дітей та сімей простішими та зрозумілішими.

Чому розмови про базову допомогу на дитину призводять до суперечок?

Якщо всі сім’ї, які мають право на отримання допомоги, отримуватимуть допомогу, на яку вони мають право, це коштуватиме більше грошей. Проте «зелені» хочуть проштовхнути збільшення допомоги, щоб зробити більше для боротьби з дитячою бідністю в країні. Міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП), з іншого боку, наполягає на тому, щоб обмежити державні витрати після дорогих пакетів допомоги в пандемію та зниження інфляції, та вказує на вже прийняті підвищення допомоги для громадян, дитячої допомоги та надбавки на дітей.

Читайте також:  Турбулентність струснула Condor: травмовано 20 людей

Базова допомога на дитину має складатися з двох компонентів. Гарантована сума, однакова всім дітей, незалежно від цього, скільки заробляють їхні батьки. Вона має бути, принаймні, такою самою, як і нинішня допомога на дитину, тобто. 250 євро. Ідея полягає в тому, що діти, які досягли повноліття, але продовжують навчатися або проходити навчання, отримуватимуть цю гарантовану суму безпосередньо. Друга частина залежить від доходу батьків та є додатковим внеском. Чим менше заробляють батьки, тим вищим має бути цей внесок.

Яким є склад додаткового внеску?

Додатковий внесок замінить колишню дитячу допомогу, тобто те, що сім’ї, які отримують допомогу громадянина, щомісяця отримують на своїх дітей. Нинішня надбавка на дитину у розмірі не більше 250 євро, яка виплачується сім’ям, які не отримують допомоги громадянина, але мають дуже низький дохід, також має бути включена до цього додаткового внеску. Це також стосується частини так званого «пакету освіти та участі». Цей пакет передбачає фінансову підтримку дітей із бідніших сімей для занять музикою, спортивних секцій чи шкільних поїздок. Що стосується базової допомоги на дитину, то єдиний контактний центр повинен відповідати за те, щоб сім’ї отримували допомогу, на яку вони мають право, без бюрократичної тяганини.

Батьки легко розберуться у базовому посібнику на дитину

Згідно з поточними планами міністра у справах сім’ї Лізи Паус (Зелені), влада створить цифровий портал базових дитячих посібників – сайт, на якому можна буде подати заявку на отримання всієї допомоги. Крім того, сім’ї зможуть отримати інформацію за допомогою «перевірки базової дитячої допомоги» про те, що вони мають право на додаткові виплати. За словами Міністерства у справах сім’ї, колишній обов’язок громадян збирати допомогу має перетворитися на обов’язок держави надавати допомогу.

Читайте також:  Асад у Лізі арабських держав серед старих друзів

Коли буде введена допомога?

Запровадження допомоги заплановано на 2025 рік. Відповідний закон має бути внесений до федерального кабінету міністрів після літніх канікул. Тоді відобразяться конкретні форми проекту. Але це ще не кінець: як і у випадку з кожним законом, перед його прийняттям Бундестаг обговорить додаткові деталі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я