Заворушення у Бразилії видалися Лулі державним переворотом

60

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що штурм урядового кварталу в Бразилії радикальними прихильниками колишнього президента Жаїра Болсонару нагадує переворот.

“У мене склалося враження, що це початок державного перевороту”, – сказав Лула в інтерв’ю бразильському телебаченню. Згідно з інтерв’ю, у нього виникло відчуття, що учасники заворушень виконували накази та вказівки Болсонаро. За час свого перебування при владі екс-президент правих сил неодноразово словесно нападав на демократичні інститути та ставив під сумнів бразильську виборчу систему.

8 січня прихильники Болсонаро, нещодавно відстороненого від влади Лули, увірвалися до Конгресу, резиденції уряду та Верховного суду до Бразиліа, завдавши значної шкоди. Близько 1500 прихильників Болсонаро було тимчасово заарештовано.

Лула: «Хтось відчинив для них двері».

У своєму інтерв’ю Лула, політик лівого штибу, повторив підозри у змові учасників заворушень, наприклад, із представниками збройних сил та федеральної поліції столичного округу. “Хтось у Паласіо-ду-Планальто відчинив їм двері, це могло бути тільки так”, – сказав він.

Через недовіру він у вівторок звільнив від обов’язків у президентській резиденції щонайменше 40 військовослужбовців. Генеральна прокуратура розпочала розслідування можливої ​​відповідальності політиків та військових чиновників.

Перші звинувачення були пред’явлені 39 прихильникам Болсонаро, які, ймовірно, брали участь у заворушеннях, у тому числі за створення злочинної організації та спробу державного перевороту.

.

Читайте також:  Байден хоче підвищити податки для багатих та корпорацій

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я