Японський план скидання охолоджувальної води безпечний

18

На думку Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), план Японії щодо скидання в море відфільтрованої охолоджувальної води із зруйнованої АЕС «Фукусіма» відповідає міжнародним стандартам. Про це повідомив журналістам у Токіо голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Заплановане скидання води чинитиме «незначний» вплив на навколишнє середовище, сказав Гроссі, посилаючись на морську воду, рибу та відкладення. Незадовго до цього він передав остаточний звіт свого агентства главі уряду Японії Фуміо Кісіде.

Японський уряд спочатку хоче вивчити оцінку МАГАТЕ своїх планів щодо утилізації, перш ніж ухвалити остаточне рішення про те, коли скидати воду в море. Воно хоче розпочати поховання в Тихому океані цього літа.

Радіоактивний ізотоп тритій неможливо відфільтрувати

На атомній електростанції Фукусіма-1 11 березня 2011 року внаслідок сильного землетрусу та величезного цунамі сталася суперГАУ із розплавленням активної зони. Понад дванадцять років через зруйновані реактори все ще доводиться охолоджувати водою. Кількість забрудненої води збільшується з кожним днем ​​через просочування дощової та ґрунтової води. Тим часом понад 1,3 мільйона тонн її зберігається приблизно в 1000 резервуарах. Але наразі, за словами оператора Tepco, місце закінчується. Тому воду планується фільтрувати і скидати у розбавленому вигляді через тунель, що простягся приблизно на кілометр у море.

Однак технічна система ALPS не може фільтрувати радіоактивний ізотоп тритій. На думку Tepco та МАГАТЕ, небезпеки немає, оскільки вода розбавлена, а невеликі кількості тритію нешкідливі для людей та навколишнього середовища. Експерти зазначають, що атомні електростанції по всьому світу протягом десятиліть регулярно скидають забруднену воду, що охолоджує, в морі.

Занепокоєння в країні та за кордоном

Місцеві рибалки, однак, продовжують виступати проти планів Японії щодо утилізації відходів, побоюючись збитків для своєї репутації та втрати продажів. Такі країни, як Південна Корея, Китай та Нова Зеландія, також стурбовані можливими екологічними збитками від скидання відходів.

Читайте також:  Ще 2 прикордонні переходи до Туреччини для доставки допомоги

Південна Корея побоюється, що скидання відходів матиме негативні наслідки для морського середовища та здоров’я людей. Уряд у Сеулі досі підкреслював, що хоче зберегти заборону на імпорт рибопродукції з Японії доти, доки не буде знято побоювання населення щодо скидання забрудненої води. Гроссі вирушить у Сеул у п’ятницю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я